Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Идеална возраст за брак?

+36
sweet
p4eli4ka
Ivana
Џими
RoTkViCa
METALBOY
mitan
П.
Bleak
TONI
ostetena stranka
vatrena dzemile
Obibos
noviot
malina
The Breaking Dawn
Punk
grgrgr
hollow
Ludi Milojko
pankerishte
мирАл
Lastojca
sokol
Jordison
STIFLER
Mary Jane
Alexandra
zzz
Master
T&T
корун
Болиглава
Odyssey
Marej
kojgode
40 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Идеална возраст за брак? Empty Идеална возраст за брак?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 4:08 am

Сите ние барем некогаш сме размислувале на оваа тема или сме
разговарале со пријателите.Па која е според вас идеалната возраст за да стапите во брак?

Јас на 27 сакам да стапам во брак.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 4:10 am

26
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 4:10 am

За мене зависит, и јас сакам на 27, ама ако е со Адриана Лима или некоја ко нејзе, сакам денес!!!!хахахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 4:10 am

30.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 4:11 am

kojgode напиша:Сите ние барем некогаш сме размислувале на оваа тема или сме
разговарале со пријателите.Па која е според вас идеалната возраст за да стапите во брак?

Јас на 27 сакам да стапам во брак.

Ко ке сакаш ти срце... I love you
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:35 am

Јас ко ќе си гатавме ко мали едно шо е со бројки а уставри бројкава се годините на кои сакаш да се мажиш, секогаш го одбирав 28. И уште то го мислам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 11:58 am

........никогаш...........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 12:56 pm

aм сега данок ке требит да плќет ако не стапет во брак машки до 28г а женски до 34г мислам или обратно зато побрзо договорете се со некој Smile
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Alexandra Саб Јан 24, 2009 2:20 pm

26-27
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 2:51 pm

Јас на 27-28...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by STIFLER Саб Јан 24, 2009 3:08 pm

25 26
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Jordison Саб Јан 24, 2009 6:46 pm

30
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:51 pm

29
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:26 pm

26/27
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by мирАл Саб Јан 24, 2009 7:28 pm

17 - 20 максимун Идеална возраст за брак? Icon_razzИдеална возраст за брак? Icon_scratch
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:12 pm

Ајде не викајте повеќе од 28 пошто законов ке ве следи...хахахахахахха
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 12:18 am

29/30 - malu da vidis da razgledas sho kako e pa posle svadba- natenane a da ke zaboraev ama posle 26 ili 28 ne sum siguren ke plakame danok na drzavava Evil or Very Mad
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by hollow Нед Јан 25, 2009 12:38 am

Од 26 до 30 мислам дек е таман
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by grgrgr Нед Јан 25, 2009 6:49 pm

26,27 мислам дек е најубо

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Punk Пон Јан 26, 2009 1:22 am

27/28 според мене
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 12:24 pm

мене ми помина времето....:S
хехе не
27 негде...пак шо знајме шо ќе се десит Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 12:25 pm

мирАл напиша:17 - 20 максимун Идеална возраст за брак? Icon_razzИдеална возраст за брак? Icon_scratch

значит ти си во потрага по жена Laughing Laughing Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by мирАл Вто Јан 27, 2009 6:21 pm

The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:17 - 20 максимун Идеална возраст за брак? Icon_razzИдеална возраст за брак? Icon_scratch

значит ти си во потрага по жена Laughing Laughing Laughing

хаха да да, да те запросам ке ми бидеш жена?(озбилен сум) Razz
Иам нешо другарки со мене шо учат и зато постот хех
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:29 am

ДО 23 ДА СУМ МАЖЕНА
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by noviot Нед Фед 01, 2009 5:32 am

25-26
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот