Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каква музика слушате и препорачајте

+12
Stefk0
Master
tHeJunKy
Punk
комшивка
T&T
Jordison
Odyssey
Marej
kojgode
pankerishte
TONI
16 posters

Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 3:16 am

Јас слушам рок музиче и во последно време гледам да не сум мн ограничен.
Најчесто слушам дорс,лед цепелин,даер стрејтс,чорба.....
Би препорачал да ја слушните Johnny B Goode од Чак Бери зш таа ми е една од најомилените.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:26 pm

Музикава што ја слушам не ја препорачувам.
Моментално слушам Oi Punk Rock односно музика која е слушана и подржана од поголемиот број на Traditional Skins исполнета со доста Football Chants или Фудбалски Химни,хулиганизам и така се.
Тематиката како што кажав,Фудбалски Клубови,Хулиганизам,Пиво,Anti Police,Химни и Систем Без Аворитети.

Бендови:
Cock Sparrer,Cockney Rejects,The 4Skins,Abrasive Wheels,GbH,Anti Nowhere League.
Од Cockney Rejects слушнете ја I forever blowing Bubble - Химната на West Ham па ке ви станит јасно Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 10:31 pm

И јас Рок слушам за пошироки маси би ги препорачал Dire Straits, AC/DC и Queen, а за понавлезени рокери Pink Floyd, The Who, Led Zeppelin, Тhe Doors, Deep Purple итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 10:36 pm

Јас од тие шо не се спомнати ги препорачвам Coldplay за меки рокери, John Mayer за љубители на комерцијален блуз, музичари и групи ко Joe Cocker, Jefferson Airplane, Grateful Dead, Janis Joplin, за да видет шо е права музика од 60ти, Pearl Jam, Alice in chains, Meat puppets за почетници во гранџ, ак се изнервирани Tool, а ак се ептен изнервирани Nile.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Odyssey Нед Јан 25, 2009 3:24 am

Абе слушам House, ама не смеам да ви препорачвам ништо, ниту да ви давам така музика, ни имиња да кажвам. То е правилоооооо.
АМА

Pravilata se izmisleni za da se krset!!!
hahahahaha
Ама само по малце, хахахахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Jordison Нед Јан 25, 2009 4:31 am

Odyssey напиша:Абе слушам House, ама не смеам да ви препорачвам ништо, ниту да ви давам така музика, ни имиња да кажвам. То е правилоооооо.
АМА

Pravilata se izmisleni za da se krset!!!
hahahahaha
Ама само по малце, хахахахаха

lele se pomocav od smeenje
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by T&T Нед Јан 25, 2009 4:37 am

Многу комплицирано прашање е каква музика слушате...
Јас слушам разновидна шо ја сметам за квалитетна. Најмногу слушам рок, ги обожавам The Doors покрај многуте други...И то...
Сакам jazz, blues, чил аут, некогаш метал ама не секаков, калсична музика, традиционална музика од истокот.....................итн
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 4:44 am

Dire Straits таман за пред заспивање.Кој лудаци се луѓево бре бре.
Од рок ми се најомилен бенд дефинитивно.Поз до тој што ги спомна погоре во постот.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:44 pm

Слушам скоро се. Зависит од расположение, друштво, место.. А слушајте вие шо си сакате, ништо не ви препорачувам.. Само Тоше не го заборавајте I love you
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Punk Нед Јан 25, 2009 3:00 pm

Панк рок, Анархо, Стрит панк, Ои панк... Групи : Cock Sparrer, Cockney Rejects, Discharge, Amebix, 4 Skins, Abrasive Wheels, Adicts, Aus Rotten, Dead Kennedys, Anti Cimex, Ebba Gron, The Briggs, Bad Brains, Crass, Misfits и многу други а освен панк ги обожавам Дорс и Дип Прпл
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by tHeJunKy Нед Јан 25, 2009 3:06 pm

претежно метал, скоро секаков вид на метал, и поретко рок... и нормално ви препорачвам метал, а шо друго ви би препорачал? хаха
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 3:31 pm

Слушам се освен турбофолк, народно, хип-хоп и сите слични срања
Во моментов ви препорачвам Muse, едноствавно ги обожавам!!!
И Coldplay!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 7:01 pm

Народно се поштуват.Нормално македонско.ех....вевчани како сум поминал пред некоја година со тоа нардното...незаборавно alien cheers
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Stefk0 Нед Јан 25, 2009 7:07 pm

Рок и поретко некој метал.. Многу закон групи шо би ги препорачал да ги слушните

Red hot chili peppers ( а ак не ги имате слушнато.. На кој свет живејте?)
Dire straits.
Dream theatre ( особено албумон - Liquid tesnion)
Foo Fighters - како едни по асални рок групи

Чак и многу други.. да не прам 5 км листа.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:50 am

Последно време The Killers ги слушам појќе, Coldplay нормално и новиве шо се вртат на топ листи, само да не се на топ листа на ПИНК ТВ...
А за сите шо се многу по балади препорачвам да си спуштите некоја песничка од Il Divo.
еве линк ак ве интересират да дознајте нешо појќе
http://www.ildivo.com
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 11:19 pm

Според групиве пресудете..

Rainbow, The Doors, Nirvana, Pearl Jam, Beatles, Oasis, String Forces, Area, Tose
Proeski, Foltin, Placebo, Muse, Kings of Leon, Depeche Mode,
Evanescence, Foo Fighters, Linkin Park, KISS, Staind, Seether, Avenged
Sevenfold...
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by PhiLL * E Сре Апр 01, 2009 11:32 pm

Perplex, Psysex, Azax Syndrom, Ananda Shake, Iron Madness, Teranoise, Audiosex, Atomic Pulse, BPM, Bizzare Contact, Cybercartel, DNA, Mekkanikka, Indra, Etnica, Gataka, Frozen Ghost, Eskimo, Erotic Dream, Electric Universe, Dynamic, Penta, Planet B.E.N., SUN Project, Ovnimoon, Richie Hawtin, Safi Connection, Sesto Sento, Sidhartha, Space Buddha, Space Tribe, System Nipel, Tryambaka, Ultravoice, Vibe Tribe и секако Xenomorph Smile Што и да слушнете од наброениве овие пишете импресииSmile
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Bleak Сре Апр 01, 2009 11:39 pm

Па нејќам да се ограничвам али моментално сум најфокусиран на рок и гранџ ногу метал некако послабо во последно време а иначе и метал слушам. Похипи сум настроен со мисливе сакам да кулирам појќе... Very Happy

Препораки: Рок: Led Zeppelin, The Doors, Dire Straits, Blue Oyster Cult, Europe, GnR, Pink Floyd, Whitesnake, Iron Maiden, Oasis (страшна акустика имет... I love you), Prince, Van Halen, Alice Cooper, Rhcp, Deep Purple, Kiss, Foo Fighters, Placebo, Coldplay(помеко рокче се... за заспивање се 5-ка Very Happy), Рибља Чорба, Прљаво Казалиште, ЕКВ... и др....
Метал: Iced Earth, Metallica, Opeth, Judas Priest, Megadeth, Kreator, Axel Rudi Pell, Skid Row, King Diamond, Guano Apes, Crossfade, Pantera, Down ...
ГранЏ: Pearl Jam, Alice in Chains, Nirvana, Sound Garden...
Да не заборам Тоше Проески, Нокаут, Ареа стари македонски евергрини... и то засега... Smile

И да напомнам: НЕМОЈТЕ ДА БИДИТЕ КО КУЧИЊА ДА ПРИФАЌАТЕ СЕ ШТО ЌЕ ВИ СЕ ФРЛИ.... БАРАЈТЕ ЈА И СЛУШАЈТЕ ЈА ТАА МУЗИКА ШО ЈА САКАТЕ А НЕ ШО ВИ СЕ НАЛАГАТ... ! фала пријатно Laughing Laughing Laughing

Едит: Го заборајф Jimi Hendrix, Janis Joplin и да од гранџ вака ко основоположници на гранџ стилот... Melvins...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Punk Чет Апр 02, 2009 12:01 am

pankerishte напиша:Музикава што ја слушам не ја препорачувам.
Моментално слушам Oi Punk Rock односно музика која е слушана и подржана од поголемиот број на Traditional Skins исполнета со доста Football Chants или Фудбалски Химни,хулиганизам и така се.
Тематиката како што кажав,Фудбалски Клубови,Хулиганизам,Пиво,Anti Police,Химни и Систем Без Аворитети.

Бендови:
Cock Sparrer,Cockney Rejects,The 4Skins,Abrasive Wheels,GbH,Anti Nowhere League.
Од Cockney Rejects слушнете ја I forever blowing Bubble - Химната на West Ham па ке ви станит јасно Smile
можам да додам на ова неколку бендој: The Adicts, Ramones, Amebix, Aus Rotten, Dead Kennedys, Ebba Gron, Anti Cimex,The Casualties и уште многу многу други. Омилени секако Cock Sparrer. Уше еден пост пишам зш сум малце похулигански настроена ко шо напиша панкериште Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика слушате и препорачајте Empty Re: Каква музика слушате и препорачајте

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот