Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оговарање

+26
KaTeRiNcE
METALBOY
Ivana
fairy
FalcoN eYe
James Bomb
Наташа
malina
Bleak
pankerishte
Mary Jane
Punk
Lastojca
Џајко
комшивка
A GiRL
The Breaking Dawn
zzz
T&T
Marej
корун
kojgode
REGINA
TONI
hollow
Болиглава
30 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by REGINA Пон Мар 16, 2009 9:35 pm

оговарањето си е нормална работа... се додека се оговарат за точни муабети.
ко ќе почнит да се зборвит нешо шо не е точно, и ко ќе се напрајт цел филм за то... мн се нервирам особено ако тие муабети се за мене ( и јас ги разберам истите)......
е тоаш без двоумење би му ги прекинала дишните патишта и би му ги откорнала гласните жици на тој/таа шо почнал/а. (една или две особи можда ќе си се препознат во постов и прво ќе ве замолам да престаните). ак не, имат други решенија шо се секирате.
се извинувам ако некој би го сватил постов заканувачки или така нешо, не ми е то намерава пошо и не сум таква. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by fairy Вто Мар 17, 2009 1:01 am

јас мислам дека сите оговарет, и машки и женски, само ето, женските најчесто од завист или така нешто, а машкиве или од шо немет шо да прает и сл Razz ама морат да се оговарат, не поминвит муабет без то :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by Ivana Вто Мар 17, 2009 1:24 pm

точно е дека сите оговарет...али гадно е понекогаш шо се мешет во туѓ живот а не си го гледет својот...?!
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 12:59 pm

Абе шо ни вадите муабети, варошани оговарале, вакви биле такви биле, овде се си е нормално не знам од кј ви се тие теории scratch . глупости Evil or Very Mad Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by KaTeRiNcE Сре Мар 18, 2009 1:20 pm

Mary Jane напиша:Јас имам напишано во хоби дека сум чашитка, ама не сум таква. (барем јас така мислам, нека кажет другиве). Ако ојте по таа теорија дека жените и варошаните најмногу чашитвет, значит јас сум првокласен озборувач (иам потекло од варош, за жал:p).

Озборувам во оние женски случаи, ко ќе коментираме дали и одговара блузата на чантата и сл, ама и од то сум изморена, веќе не ми е интересно...

Иам повеќепати вкопано некој шо се замарат беспотребно со мене, интересни ситуации беа, ама и за то решив да не се замарам веќе, не сакам да си ја трошам енергијава на некој шо нема попаметна работа отколку да се занимава со туѓи животи.
Некој така да викаш ма Very Happy И јас сум пола варошанка и си се радвам со то ,ама неморат да значит то дек ак си од варош оговарање нешо немат врска...јас не се сложвам со то ко ќе речет ко варошанка си само чашитиш,имат луѓе шо не се од варош па дупло чашитет,оговарет,јадет лајна а не се гледает сами(извинете на израз).И во право е незнам кој рече таму оговарањето е природна работа,немат чоек шо не оговарат ама со мера требит,да знајт граници.
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by kojgode Сре Мар 18, 2009 4:20 pm

Абе Варош чашити (јас сум од Месокастро да не дојт до забуна), јас во 5 сатот оцабајле бев во Христо населбана и од зградине 2-тројца ѕиркаја.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 4:42 pm

kojgode напиша:Абе Варош чашити (јас сум од Месокастро да не дојт до забуна), јас во 5 сатот оцабајле бев во Христо населбана и од зградине 2-тројца ѕиркаја.

ти да чутиш за христо супер си се (блиску сме Very Happy )
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by корун Сре Мар 18, 2009 4:45 pm

Леле Христо кој чашити ги имат еј, ај варош чашитет познати љуге, овде имат некој снајперисти и непознати ги интересирет.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 4:50 pm

корун напиша:Леле Христо кој чашити ги имат еј, ај варош чашитет познати љуге, овде имат некој снајперисти и непознати ги интересирет.


хехех ам ми е гајле.....јас сум понастрана од Христо НАСЕЛБАНА....барем некој метар хехехе за кај мене немат такви луге.....Влашкамалци по др се познати Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by Odyssey Сре Мар 18, 2009 5:01 pm

RoTkViCa напиша:
корун напиша:Леле Христо кој чашити ги имат еј, ај варош чашитет познати љуге, овде имат некој снајперисти и непознати ги интересирет.


хехех ам ми е гајле.....јас сум понастрана од Христо НАСЕЛБАНА....барем некој метар хехехе за кај мене немат такви луге.....Влашкамалци по др се познати Razz


е ај по шо се познати???
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 5:05 pm

Odyssey напиша:
RoTkViCa напиша:
корун напиша:Леле Христо кој чашити ги имат еј, ај варош чашитет познати љуге, овде имат некој снајперисти и непознати ги интересирет.


хехех ам ми е гајле.....јас сум понастрана од Христо НАСЕЛБАНА....барем некој метар хехехе за кај мене немат такви луге.....Влашкамалци по др се познати Razz


е ај по шо се познати???


хехехехе ај погоди...ко ќе речет ко влав си...... Razz р-ка со 3 непознати Rolling Eyes
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by комшивка Сре Мар 18, 2009 7:11 pm

kojgode напиша:Абе Варош чашити (јас сум од Месокастро да не дојт до забуна), јас во 5 сатот оцабајле бев во Христо населбана и од зградине 2-тројца ѕиркаја.

хахах па и јас да одам во 5 сабајле и варош и месокастро (утре со јанче да ми ја објасните разликата меѓу тие 2 стварно незнам...) и христо и на друго место па ќе ѕиркат некој....
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by KaTeRiNcE Сре Мар 18, 2009 7:16 pm

Само лескајца ко шо глеам убај си се луѓено (си сме) хехехехе
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 7:20 pm

KaTeRiNcE напиша:Само лескајца ко шо глеам убај си се луѓено (си сме) хехехехе

или не pirat
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by комшивка Сре Мар 18, 2009 7:22 pm

KaTeRiNcE напиша:
Некој така да викаш ма Very Happy И јас сум пола варошанка и си се радвам со то...

не врти сеа ко шо ти одговарат муабетот... Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by KaTeRiNcE Сре Мар 18, 2009 7:33 pm

Не вртам...од Варош сум пола ама си живеам лескајца,не е фер да не си ги подржавам и едните и другите,или не?
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by KaTeRiNcE Сре Мар 18, 2009 8:00 pm

KaTeRiNcE напиша:
Mary Jane напиша:Јас имам напишано во хоби дека сум чашитка, ама не сум таква. (барем јас така мислам, нека кажет другиве). Ако ојте по таа теорија дека жените и варошаните најмногу чашитвет, значит јас сум првокласен озборувач (иам потекло од варош, за жал:p).

Озборувам во оние женски случаи, ко ќе коментираме дали и одговара блузата на чантата и сл, ама и од то сум изморена, веќе не ми е интересно...

Иам повеќепати вкопано некој шо се замарат беспотребно со мене, интересни ситуации беа, ама и за то решив да не се замарам веќе, не сакам да си ја трошам енергијава на некој шо нема попаметна работа отколку да се занимава со туѓи животи.
Некој така да викаш ма Very Happy И јас сум пола варошанка и си се радвам со то ,ама неморат да значит то дек ак си од варош оговарање нешо немат врска...јас не се сложвам со то ко ќе речет ко варошанка си само чашитиш,имат луѓе шо не се од варош па дупло чашитет,оговарет,јадет лајна а не се гледает сами(извинете на израз).И во право е незнам кој рече таму оговарањето е природна работа,немат чоек шо не оговарат ама со мера требит,да знајт граници.

и пред то го имав кажано моето мислење само за лескајца немав кажано,то вртење муабет е???
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by Наташа Чет Апр 02, 2009 3:40 pm

Мажите се поголеми озборувачи од жените и во просек поминуваат 76 минути дневно озборувајќи со своите пријатели или колеги, додека жените "разговараат во доверба" во просек по 52 минути, покажува најновото истражување кое го пренесе "Телеграф".
Оговарање - Page 2 Ozboruvanje1
Омилените машки теми за озборување вклучуваат испади на пијани пријатели, муабети за старите школски другари и најатрактивните девојки на работното место. Од друга страна, припадничките на поубавиот пол најчесто се жалат од други жени, расправаат за туѓиот сексуален живот или како некој се здебелил, покажало истражувањето во кое биле опфатени 5.000 луѓе.


Извор: кајгана.ком

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 02, 2009 1:42 pm

I maski i zenski ogovaret ito isto ... samo so nie zenskive pojke ogovarame zenski i obicno sekoe ogovaranje se izdavat. A i maskive ogovaret zenski i ne se izdavet Smile Poblago ogovaret maskive... aku sum zensko ama zenskive ogovaret zlobno...
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by METALBOY Саб Мај 02, 2009 4:28 pm

Мислам дека е неуба особина, али сепак потребна (да ја испуштиме негативната енергија). А и треба да се контролираме, да не му наштетиме на тој шо го оговараме (не многу) Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 10:23 pm

Punk напиша:
Lastojca напиша:
Marej напиша:Мислам дек се поинакви побудите за оговарање. Женскиве, искрено појќе оговарет да си наполнет его или од љубомора, а машкиве да се напрает џекој/занимација.

ево и јас те поддржувам...бравос
и јас.. Laughing

И ЈАС! Very Happy
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 10:25 pm

KaTeRiNcE напиша:си живеам лескајца


??? кај си живејш?? кај живејш ти лескајца???????????? confused confused confused confused confused confused confused confused confused
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by KaTeRiNcE Чет Јун 25, 2009 12:25 am

katusch напиша:
KaTeRiNcE напиша:си живеам лескајца


??? кај си живејш?? кај живејш ти лескајца???????????? confused confused confused confused confused confused confused confused confused
не е таква темава, адниме на мсн кје прајме муабет kate.m_oh@hotmail.com !
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by katusch Пет Јун 26, 2009 9:47 pm

оооооооооооооукеј.... те адднав ! Smile
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање - Page 2 Empty Re: Оговарање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот