Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Оговарање

+26
KaTeRiNcE
METALBOY
Ivana
fairy
FalcoN eYe
James Bomb
Наташа
malina
Bleak
pankerishte
Mary Jane
Punk
Lastojca
Џајко
комшивка
A GiRL
The Breaking Dawn
zzz
T&T
Marej
корун
kojgode
REGINA
TONI
hollow
Болиглава
30 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Оговарање Empty Оговарање

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 2:37 am

Дали практикувате? Што мислите, дали жените или мажите се повеќе по ова "хоби"?

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by hollow Саб Јан 24, 2009 2:52 am

Порано зборвев и зато иам наебано неколку пати сега пазам со зборвам и ако иам на некого нешто да му кажам или му викам влице или ич не зборвам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 2:57 am

То е веќе нормално во денешницава ама сепак поспецијализирани во ова подрачје се жениве и варошанине tongue
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 3:00 am

дефинитивно машките (иако никогаш немат да признајте) хехе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 3:42 am

Исто оговарает и мшки и женски, само женскиве ептен преувеличвет, драматизирет или така нешто. Барем јас ко ќе слушам женски оговарања така е.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 3:44 am

Не дај Боже некое женско да ти се отворит по грешка, два дена ке останиш зинат. Иначе стадард кежуал оговарање тука негде сме...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 3:46 am

Мислам дек се поинакви побудите за оговарање. Женскиве, искрено појќе оговарет да си наполнет его или од љубомора, а машкиве да се напрает џекој/занимација.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Болиглава Саб Јан 24, 2009 3:47 am

корун напиша:Не дај Боже некое женско да ти се отворит по грешка, два дена ке останиш зинат. Иначе стадард кежуал оговарање тука негде сме...
Во право си. зеЛенКО! absolutno se soglasuvam. Секој има право на свое мислење.ок

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:19 am

Marej напиша:Мислам дек се поинакви побудите за оговарање. Женскиве, искрено појќе оговарет да си наполнет его или од љубомора, а машкиве да се напрает џекој/занимација.

Јас го поддржвам ова мислење.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 5:12 am

Кој џекој сме ко ке оговараме afro

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 5:12 am

А камоли на сепаре да сејте..
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 11:13 am

дефинитивно машкиве (аку не признавет), а стално нас не кривет
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 1:17 pm

TONI напиша:То е веќе нормално во денешницава ама сепак поспецијализирани во ова подрачје се жениве и варошанине tongue

хехе колку само не Very Happy
јас сепак викам дек не зависит од то дали е женско или машко туку од чоекот
(сепак машкиве tongue )
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 1:51 pm

Мразам оговарање.Којќе ми почнит некој такви муабети,очекувајќи јас да ги продолжам,менвам тема
Немат врска женски машки,зависит од личноста.И друштвото!
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by комшивка Саб Јан 24, 2009 5:25 pm

Не сме криви шо растиме и живееме во такво општество, па такви сме и ние. Озборуваат и машки и женски, можеби кај женските повеќе доаѓа до израз,(машките помалку признаваат) иако мислам за да некого озборуваш треба да си подобар од него, или можеби подобро секој нека си гледа за себе.. (mission imposible)
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 6:01 pm

TONI напиша:То е веќе нормално во денешницава ама сепак поспецијализирани во ова подрачје се жениве и варошанине tongue
Немој многу за варошани, не си играј со животот!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:59 pm

Marej напиша:Мислам дек се поинакви побудите за оговарање. Женскиве, искрено појќе оговарет да си наполнет его или од љубомора, а машкиве да се напрает џекој/занимација.

ево и јас те поддржувам...бравос
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Punk Саб Јан 24, 2009 8:27 pm

Lastojca напиша:
Marej напиша:Мислам дек се поинакви побудите за оговарање. Женскиве, искрено појќе оговарет да си наполнет его или од љубомора, а машкиве да се напрает џекој/занимација.

ево и јас те поддржувам...бравос
и јас.. Laughing
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Mary Jane Пон Јан 26, 2009 12:22 am

Јас имам напишано во хоби дека сум чашитка, ама не сум таква. (барем јас така мислам, нека кажет другиве). Ако ојте по таа теорија дека жените и варошаните најмногу чашитвет, значит јас сум првокласен озборувач (иам потекло од варош, за жал:p).

Озборувам во оние женски случаи, ко ќе коментираме дали и одговара блузата на чантата и сл, ама и од то сум изморена, веќе не ми е интересно...

Иам повеќепати вкопано некој шо се замарат беспотребно со мене, интересни ситуации беа, ама и за то решив да не се замарам веќе, не сакам да си ја трошам енергијава на некој шо нема попаметна работа отколку да се занимава со туѓи животи.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by pankerishte Пон Јан 26, 2009 9:05 pm

машки во секој случај Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 11:34 pm

Порано оговараф несвесно ама сеа практикувам да си ќутам и не ме интересират шо рекол/напрајл некој 
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by malina Сре Фед 04, 2009 11:40 pm

Да во ретки случаи кога сум предизвикана на тоа хехехеее
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Наташа Пон Фед 09, 2009 2:50 pm

И јас се сложвам со Мареј, Боб Марли ѕвер, аиде зеленко! Стварно ко ќе им згрешит некој/а нешо одма кажвет на сите нешо шо им кажале во доверба или ширет некој муабети... Демек така им вратиле, је рајт (не велам дек немат исклучоци). Rolling Eyes
Ама сепак некоаш и женскиве од занимација одговарет, бар јас така. Еднаш немавме шо да прајме и за сите шо поминвеја кењавме по нешо и после се префрливме на овие шо ги знајме.

А некој оговарет за внимание да привлечет, зш на пр. ќе речет „ееј да ви кажам нешо за Стојко/Петко/Трајанка’’ и сите се збирет и слушет заинтересирано, зш на појќето не им се лошит од озборвење. Neutral

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by James Bomb Пон Фед 16, 2009 10:12 pm

А бе ако во Лас Вегас се коцкат во Охрид се јајт лајна нисо ново :D .
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by FalcoN eYe Нед Фед 22, 2009 11:21 pm

A GiRL напиша:Мразам оговарање.Којќе ми почнит некој такви муабети,очекувајќи јас да ги продолжам,менвам тема
Немат врска женски машки,зависит од личноста.И друштвото!

потполно се согласувам со Кате... Laughing иначе многу мразам ко ке ја слушам мама како оговарат некој и одма почвам да и викам да престанит(џабе не е варошанка) Laughing Laughing Laughing
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Оговарање Empty Re: Оговарање

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот