Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Човекот Молец

+4
Mary Jane
Болиглава
kojgode
The Breaking Dawn
8 posters

Go down

Човекот Молец Empty Човекот Молец

Пишување by The Breaking Dawn Пет Јан 23, 2009 10:47 pm

Имат некој слушнато за овај феномен? Very Happy
ак немате глеајте го филмон The Mothman Prophecies мислам..wow лудило е филмов...мн јак
чак и вистинска приказна е Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 10:49 pm

Овај по шифоњери ојт и пљачки јајт? Иначе го неам глеано филмов и ништо незнам за ова. Сеа ќе се едуцирам на википедија па можда и ќе кажам нешто паметно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by Болиглава Пет Јан 23, 2009 11:00 pm

Малце опис за темава?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 1:33 am

Заради Ричард Гир ќе го гледам филмот, а за темава немам коментар, пошо не сум доволно запознаена со приказната. Ако може некој детал...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 5:09 pm

Mary Jane напиша:Заради Ричард Гир ќе го гледам филмот, а за темава немам коментар, пошо не сум доволно запознаена со приказната. Ако може некој детал...


сакаш детал за филмов или за чоеков молец?? Laughing
кажи па ќе напишам нешто плус Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 5:15 pm

За човекот молец ако мојт појќе детали. alien
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 5:25 pm

Вака - настаниве
поврзани за Човекот молец,почвет на Октомври 12 (1966), на едно место во
пределите на западна Вирџинија...

Петмина кои биле
на локалните гробишта тој ден подготвувајќи гроб за погреб, се зачудиле и
останале запрепастени кога нешто шо наликвело на големо кафеаво човечко
суштество,се кренало во воздухот од некои ближни дрвја и им прелетало над
главите налик на човек со крилавечерта на
Октомври 15,два млади брачни парови,имале многу чудно соочување додека возеле покрај една ТНТ плантажа(фабрика),блиску Поинт
Плесант,Западна Вирџинија.Двојките забележале две големи очи кои биле поврзани
за нешто кое имало форма на човек но било поголемо,можит*и седум осум стапки
повисоко,и имало големи крилја кои се движеле позади неговиот грб.кога
суштеството тргнало накај вратата од фабриката,двојките забрзано се
разбегале...
Неколку моменти
подоцна го виделе истото суштествона падината близу патот.Ги рашири своите
крила и се нурна во воздухот,кревајќи се нагоре,и следејќи ја нивната кола,која
брзаше со над 100 милји на час.”Таа птица се држи право со нас”рекол некој во колата од групата.Тие му кажале на заменикот шериф Millard
Halstead дека ги следело по
должината на Магистралниот пат 62,и право до градските граници на Поинт
Плесант.И изгледа нема да бидат единствените кои ќе кажат дека таа ноќ виделе
нешто чудно, налик на птица.


Друга блиска
средба имала побизарни резултати.Околу 10:30 истата вечер,
Newell Partridge, локален
градежен Договарач,кој живеел во Салем (околу 90 милји оддалечено од Поинт),гледал
телевизија кога наеднаш телевизорот потемнел.Заклучил дека чуден дезен му го
прекрива екранот,и во тој миг слушнал гласни звуци,завивачки,кои се кревале во
височина како отфрлени и потоа наеднаш завршиле.”Звучеше како генератор кој почнува да се издишува”подоцна заклучил Партриџ.Кучето негово
почнало да завива,на предниот трем,па тој излегол да види што се случува.Кога
излегол надвор го видел Бандит како стои пред плевната за сено.Зачуден Партриџ
ја свртил џебната ламба во тој правец,и забележал два црвени кругови кои
наликувале на очи или на рефлектори од велосипед.Тие движечки црвени орбити
беше сигурен дека не беа од животно и го преплашија.Но,Бандит искусно ловечко
куче и голем заштитувач на цвојата територија,како истрел се впушти во правец на
тие зажарени очи.Газдата го викаше да прекине и да се врати,но кучето не му
орнуваше внимание.Влезе тој во куќата по пушка,но потоа му беше страв пак да се
врати надвор.Спиеше таа ноќ со пушката до неговата глава,а наредното утро кога
се разбуди свати дека Бандит го нема.Кучето не се појавило ни наредните два
дена се додека Партриџ не го прочитал натписот во весник околу
видувањата(блиските средби)на таа ноќ.
Една статија што
ја прочита во весникот го заледи до коски. Roger
Scarberry, еден од групата што биле
близу ТНТ фабриката, и го виделе чудното суштество со големи крила, блиску
Поинт, кажува дека кога влегувале во Поинт, покрај патот лежело едно големо
куче, а кога излегувале по истиот пат за назад, неколку минути подоцна, кучето
го немало...Тие дури и сопреле за да го побараат телото знаејќи дека било таму
неколку минути пред тоа, дека го виделе.Бандид
никогаш повеќе не е виден...


ми беше мака мн да раскажвам па зато со copy и paste ито со се приказните Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 5:33 pm

мачно е да се читат..знам
преку редој ак му се читат на некој не се губит мн смисла Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by hollow Саб Јан 24, 2009 6:20 pm

Хах не вервам во ова работа некако ми немат смисла
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 7:48 pm

И јас не вервам многу многу во ова. Могуче е да имет измислено за привлеквење туристи или нешто слично.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:51 pm

kojgode напиша:И јас не вервам многу многу во ова. Могуче е да имет измислено за привлеквење туристи или нешто слично.
могуче
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 8:38 pm

Чудна работава...ама мислам дек е лажирано или пак некој сакал X мен да си играт...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by Punk Саб Јан 24, 2009 8:42 pm

лажирано е за туристи
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 9:58 pm

kojgode напиша:И јас не вервам многу многу во ова. Могуче е да имет измислено за привлеквење туристи или нешто слично.

можда не е точно ама сигурно не е за привлеквење туристи зш покрај вакви приказни никој не би стапнал таму tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:05 pm

The Breaking Dawn напиша:
kojgode напиша:И јас не вервам многу многу во ова. Могуче е да имет измислено за привлеквење туристи или нешто слично.

можда не е точно ама сигурно не е за привлеквење туристи зш покрај вакви приказни никој не би стапнал таму tongue
хехе...амерички филм.не е баш запрепастувачли Very Happy
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 31, 2009 9:21 pm

ама не е ко другине филмој за духој нешо.....овде е јака смислата на филмот Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Човекот Молец Empty Re: Човекот Молец

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот