Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ке останит или не?

+31
Џими
Marej
The Breaking Dawn
Ivana
Punk
Ludi Milojko
Infected
METALBOY
blesava008
Golub-Samoubica
мирАл
mitan
Џајко
TONI
PhiLL * E
Bleak
МаКсач
noviot
nance
Jordison
L S D
zzz
xpert
pankerishte
Master
Mary Jane
Болиглава
kojgode
корун
hollow
Кирил
35 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by noviot Чет Фед 05, 2009 1:12 am

hollow напиша:Абе незнам за таму ама овде кај мене сегде тротоари напрај и сиалици стаде па можам да си одам ко чоек дома без да си светам пред мене со телефонон

а ваму на Абас Емин не ни се опули ко сенкир ние посвоени да сме, најкрш улица и се му се бунеа ова она, и нишо едно камче не стаде , само ја дорасипа тогаш нешо водовод џомти местеа и уште дупло поќе дупки напраја , и сеа ко ке врнит со кајче требит да поминвиш
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by nance Пет Фед 06, 2009 8:43 pm

Мило ке ми е ако олку активни и паметни кадри ке имат ВМРО xD
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by pankerishte Пет Фед 06, 2009 8:51 pm

nance напиша:Мило ке ми е ако олку активни и паметни кадри ке имат ВМРО xD
И треба да ти е мило.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Саб Фед 07, 2009 1:21 am

hollow напиша:Абе незнам за таму ама овде кај мене сегде тротоари напрај и сиалици стаде па можам да си одам ко чоек дома без да си светам пред мене со телефонон

Мамите се вие со два сантими асфалтче и две три сијалици. То беше најмалку шо можеше да сторит.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by МаКсач Пон Фед 16, 2009 12:01 am

Mary Jane напиша:
nance напиша:Мери Џејн колкав вмровец си тии обббоб
невиденмо нек те земет во изборен штаб . хахаха

За то немат збор. А за штабот, уш некоја година, сеа треба да напредувам, знајш се почвит од УМС па натаму...и не се смеј...

Понатаму Мери Џејн возач ќе ми е дур одам на работа во владана Laughing
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 16, 2009 12:05 am

МаКсач напиша:
Mary Jane напиша:
nance напиша:Мери Џејн колкав вмровец си тии обббоб
невиденмо нек те земет во изборен штаб . хахаха

За то немат збор. А за штабот, уш некоја година, сеа треба да напредувам, знајш се почвит од УМС па натаму...и не се смеј...

Понатаму Мери Џејн возач ќе ми е дур одам на работа во владана Laughing

А зш ти во владана, јас иам поголем стаж во партијана од тебе.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by МаКсач Пон Фед 16, 2009 11:51 pm

Ајде ајде во партијана математика и физика не се барат... Very Happy
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Вто Фед 17, 2009 12:04 am

МаКсач напиша:Ајде ајде во партијана математика и физика не се барат... Very Happy

А кој викат за математика и физика, не ми користат во чисто партиската поврзаност.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Bleak Вто Фед 17, 2009 12:33 am

Канти, осветлување тротоари лици итн... сепак требит да останит...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by nance Чет Фед 19, 2009 6:35 pm

Еве сега и од мене еден коментар за ситуацијава на форумов, поточно за темава. Не знам што е толкаво задоволство да плукаш по некој којшто во животот го немаш видено а богами и знајш за него нешто. А да дискутираш за теми од типот на националност и слични теми не си дораснат. Прво созреј, нешто прочитај и после пиши колку сакаш на форумов. Јас почитувам факти а не чаршиски муабети од некомпетентни личности.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by МаКсач Саб Фед 21, 2009 3:06 am

Не знам што е толкаво задоволство да плукаш по некој којшто во животот го немаш видено а богами и знајш за него нешто.
А шо нанче ќе снимат CRIBS на MTV за да го запознам? Доволно сите зборвет. Не сум му комшија на нанче за да знам јас за него нешто, не му се ни сите останати шо ќе гласет за него Ке останит или не? - Page 2 Icon_scratch

А да дискутираш за теми од типот на националност и слични теми не си дораснат. Прво созреј, нешто прочитај и после пиши колку сакаш на форумов.
Колку години имаш? 18? И си дораснат? Чисто муабет си прајме не се ова политички состаноци.

Јас почитувам факти а не чаршиски муабети од некомпетентни личности.
И ај кажи кој факт ќе го покажит нанче (и сите други кандидати) за да гласаме за него? Се се муабети, како немат муабет за ацо или некој друг дека е бугараш туку за нанче? Сите се сејм шит ама чим се слушнит бугарија/грцција/србија беај од такви и решен проблем, не ојш на ризик...и то
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by nance Саб Фед 21, 2009 12:40 pm

Ок пиши шо сакаш твое право. Ево една латинска поговoрка која кажвит се шо требит во три збора : " res, non verba " .
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 23, 2009 10:42 pm

МаКсач напиша:
Не знам што е толкаво задоволство да плукаш по некој којшто во животот го немаш видено а богами и знајш за него нешто.
А шо нанче ќе снимат CRIBS на MTV за да го запознам? Доволно сите зборвет. Не сум му комшија на нанче за да знам јас за него нешто, не му се ни сите останати шо ќе гласет за него Ке останит или не? - Page 2 Icon_scratch

А да дискутираш за теми од типот на националност и слични теми не си дораснат. Прво созреј, нешто прочитај и после пиши колку сакаш на форумов.
Колку години имаш? 18? И си дораснат? Чисто муабет си прајме не се ова политички состаноци.

Јас почитувам факти а не чаршиски муабети од некомпетентни личности.
И ај кажи кој факт ќе го покажит нанче (и сите други кандидати) за да гласаме за него? Се се муабети, како немат муабет за ацо или некој друг дека е бугараш туку за нанче? Сите се сејм шит ама чим се слушнит бугарија/грцција/србија беај од такви и решен проблем, не ојш на ризик...и то

Ќе му речам на чичко Благоја да не ти дават пристапница. tongue
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by PhiLL * E Пон Фед 23, 2009 10:48 pm

nance напиша:Ок пиши шо сакаш твое право. Ево една латинска поговoрка која кажвит се шо требит во три збора : " res, non verba " .
3 збора + запирка нанче не заборавај !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by корун Пон Фед 23, 2009 11:00 pm

МаКсач напиша: Се се муабети, како немат муабет за ацо или некој друг дека е бугараш туку за нанче?

Немат муабети дек е бугарофил, ама дефинитивно имат муабети дек е ноогу глуп... Не сум компетентен да проценам дали е или не е исто ко шо не си ти за Нанче...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 23, 2009 11:04 pm

МаКсач напиша: Се се муабети, како немат муабет за ацо или некој друг дека е бугараш туку за нанче?

За Ацо е општо познато неговото ниво на интелигенција и изразито богатиот речник, не мора да излезат други муабети, доволни се тие.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by МаКсач Вто Фед 24, 2009 2:14 am

nance напиша:Ок пиши шо сакаш твое право. Ево една латинска поговoрка која кажвит се шо требит во три збора : " res, non verba " .
Е убо де нека го изберат и Нанче, ама на секоја акција имат и реакција.
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by TONI Вто Фед 24, 2009 2:56 am

Искрејно не сум за никоја партија и не ни сакам да гласам бар во наредниве неколку години.
Сакам исто така да кажам-не значит ако немаш богат речник и тогаш глуп си и не си способен да си градоначалник.(примерот беше Александар кој бар се трудит колку толку да направи нешо)
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 12:57 pm

Mary Jane напиша:
МаКсач напиша: Се се муабети, како немат муабет за ацо или некој друг дека е бугараш туку за нанче?

За Ацо е општо познато неговото ниво на интелигенција и изразито богатиот речник, не мора да излезат други муабети, доволни се тие.

Кои муабети ги барате за Ацета ре....? Very Happy Не кажал тој нешо во овие 4 год за да се искористит протиф него или пак да му истает муабети зато и немат... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 19, 2009 2:34 am

Го напрај градов само згради. То шо стави тро сијалички и асфалтче од 2 цм, е основна обврска на секој градоначалник. Ќе речите дека претходните не го напрајле то. Епа не го напрајле и зато беа сменати. Не е убо Петрески пак да победит, некои сфери од јавниот живот и култура ептен ќе се запустат.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by pankerishte Чет Мар 19, 2009 12:43 pm

Тие што имаат право на гласање нека коментираат на темава.
Другите не се замарајте со политика.
Стварно се нервирам ко ке видам некој 16 години и ми кажува згради сијалици и таму нешто слично.
Не е дека ве потценувам или нешто али мислењето на 16 години е секогаш резултат и влијание од Родители и целата средина со која што сте опкружени.
Доколку решите да гласате во случајов Градоначалник,не гледајте партии,ово оно,и размислувајте со ладна глава.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Mary Jane Чет Мар 19, 2009 9:37 pm

pankerishte напиша:Тие што имаат право на гласање нека коментираат на темава.
Другите не се замарајте со политика.
Стварно се нервирам ко ке видам некој 16 години и ми кажува згради сијалици и таму нешто слично.
Не е дека ве потценувам или нешто али мислењето на 16 години е секогаш резултат и влијание од Родители и целата средина со која што сте опкружени.
Доколку решите да гласате во случајов Градоначалник,не гледајте партии,ово оно,и размислувајте со ладна глава.

Кој си ти да кажвиш кој треба да се замара со политика? И моето мислење е само мое, нити мама нити тато ме убедија така. То е мојата опција. Ти бери си гајле само за тебе. Ова е форум и секој има право да си кажи свое мислење. А ако мислиш дека знајш појќе од мене за политика, се лажиш.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by pankerishte Пет Мар 20, 2009 12:37 am

Mary Jane напиша:
pankerishte напиша:Тие што имаат право на гласање нека коментираат на темава.
Другите не се замарајте со политика.
Стварно се нервирам ко ке видам некој 16 години и ми кажува згради сијалици и таму нешто слично.
Не е дека ве потценувам или нешто али мислењето на 16 години е секогаш резултат и влијание од Родители и целата средина со која што сте опкружени.
Доколку решите да гласате во случајов Градоначалник,не гледајте партии,ово оно,и размислувајте со ладна глава.

Кој си ти да кажвиш кој треба да се замара со политика? И моето мислење е само мое, нити мама нити тато ме убедија така. То е мојата опција. Ти бери си гајле само за тебе. Ова е форум и секој има право да си кажи свое мислење. А ако мислиш дека знајш појќе од мене за политика, се лажиш.

Твоја опција е кога ке имаш 18 години.До тогаш не коментирај кој што направил.

Не ме сваќај така како да сум ти згрешил нешто или како да сум член на некоја партија.А прво те молам имај малце почит кон мене пошто сум 4 години постар од тебе да ми се обраќаш со Кој Си Бе ти?!пошто ако читаш малце погоре јас со најдобра намера прво реков се Извинувам ако на некој навредам со постов.

очигледно само првата реченица ја читаш и другото онака пролазно.
А тоа кој како за политика не ме интересира воопшто.Ако мислиш дека си попаметна со тоа што знаеш повеќе политика од мене радувај се.
Само се мислам како тоа знаеш мн политика на толку години?!или имаш некој пријател,роднина во штаб од кој добиваш информации и мислиш Бог за муда го фати.хахахах
Со тој однос мислам не ни заслужуваш да ти возвратам на постот али ај нека ти е.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Џајко Пет Мар 20, 2009 1:53 am

хаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by mitan Пет Мар 20, 2009 9:43 am

корун напиша:
МаКсач напиша: Се се муабети, како немат муабет за ацо или некој друг дека е бугараш туку за нанче?

Немат муабети дек е бугарофил, ама дефинитивно имат муабети дек е ноогу глуп... Не сум компетентен да проценам дали е или не е исто ко шо не си ти за Нанче...
какко немат ништо излезено за него???покрај ова шо е со нискобуџетен ум...дали нешто имаш наслушнато за "славица"(на кафичон мислам не на некоја...)дали знајш дека таму имат голем удел во доделувањето на некој шо не се македонци....дали знајш зошто беше киднапирањето???или така она мислисш вистина е за 15 илјади евра???запрашај се малце па пиши после....а за нанче дали е "бугараш" ко шо викаш ти незнам за то..ама знам една работа по она шо го слушав 2 3 пати.....попаметен е од сиве кандидати шо се во охрид и то по 10 да го помножиш....а далеку дека јас сум за него....јас можам за кој сакам да бидам ама уште неам право на глас така да овај пост не е колку сакам или колку мразам некој од кандидативе туку само моја гледна точка на работиве шо се дешавет....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Ке останит или не? - Page 2 Empty Re: Ке останит или не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот