Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пикадо

+14
Punk
Bleak
корун
Болиглава
REGINA
мирАл
hollow
folder
sokol
Alexandra
kojgode
Mary Jane
mitan
Ludi Milojko
18 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Пикадо Empty Пикадо

Пишување by Ludi Milojko Пет Јан 23, 2009 12:52 am

Dali igrate pikado?? I koja igra??
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by mitan Пет Јан 23, 2009 12:55 am

тошо кога сакаш???не е проблем:D:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 1:00 am

Леле, ова е спорт за кој сум апсолутна тапа, невиден лузер...Го промашувам и кругот дури, а многу ќе сум среќна ако не погодам некој шо поминува во близина.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 1:12 am

И јас абер неам на среќа играм, но сум доста опасен ако ми трнит.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Alexandra Пет Јан 23, 2009 1:45 am

Колку само се имам трудено во оваа игра.....
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 1:52 am

Alexandra напиша:Колку само се имам трудено во оваа игра.....

Тони е многу добар...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Alexandra Пет Јан 23, 2009 1:58 am

Mary Jane напиша:
Alexandra напиша:Колку само се имам трудено во оваа игра.....

Тони е многу добар...

Кој Тони?
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Mary Jane Пет Јан 23, 2009 2:04 am

Alexandra напиша:
Mary Jane напиша:
Alexandra напиша:Колку само се имам трудено во оваа игра.....

Тони е многу добар...

Кој Тони?

Башукоски Very Happy
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Alexandra Пет Јан 23, 2009 2:09 am

Ах не го знам.Ама кај него трудот се исплатил за разлика од кај мене кај шо појма немам.Smile
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by sokol Пет Јан 23, 2009 3:09 pm

мене мн ми ојт пикадо парче прам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by folder Пет Јан 23, 2009 4:13 pm

Јас две парчиња виуууууууууха Suspect
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by hollow Пон Јан 26, 2009 4:08 pm

Ам ак е за така јас три прам БУХУ
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by мирАл Пон Јан 26, 2009 4:20 pm

Најчесто крикет!!!! Не играм на среќа ниту сум мн мн јак!!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by REGINA Пет Јан 30, 2009 11:04 pm

мирАл напиша:Најчесто крикет!!!! Не играм на среќа ниту сум мн мн јак!!!!

кога сакаш, кај сакаш... и во колку потези да те решам? Wink се зезам ама
... имав добри учители ххехеххеххех
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Болиглава Пет Јан 30, 2009 11:05 pm

Јас сум доста голем дап во оваа игра.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 2:02 am

Јас елка сум во оваа игра.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by мирАл Саб Јан 31, 2009 9:47 pm

корун напиша:Јас елка сум во оваа игра.
украсена или не украсенаSmile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by корун Саб Јан 31, 2009 9:48 pm

Украсена, со сијалички шо трепкет и ѕвезда најгоре. Very Happy
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by мирАл Саб Јан 31, 2009 9:55 pm

си за пикадо ќе се красиме???!!! Razz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:15 am

Па играм пикадо да особено крикет и со кој и да играм со полна душа ми викат в газ си праен зш обавезно тројни 17 и 19 не бегет од рачево Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Bleak Сре Фед 04, 2009 1:17 am

Alexandra напиша:Ах не го знам.Ама кај него трудот се исплатил за разлика од кај мене кај шо појма немам.Smile

Абе нашкола за 5-ка мојш да научиш не мојш да научиш пикадо? Smile не ти се погодил правиот учитал јас мисља Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Punk Сре Фед 04, 2009 1:22 am

Bleak напиша:Па играм пикадо да особено крикет и со кој и да играм со полна душа ми викат в газ си праен зш обавезно тројни 17 и 19 не бегет од рачево Smile
не мами море.. еднаш со тебе играв и изгубив а дур играв со другиве стално победвев.. в пичка ќе да си праен не в гс
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 13, 2009 4:53 am

кој сакат да му прам крикет???
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by mitan Пет Фед 13, 2009 11:34 am

FalcoN eYe напиша:кој сакат да му прам крикет???
јас...во секое време сум спремен...ти шо не си кажал дека знајш...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by FalcoN eYe Пет Фед 13, 2009 8:19 pm

mitan напиша:
FalcoN eYe напиша:кој сакат да му прам крикет???
јас...во секое време сум спремен...ти шо не си кажал дека знајш...

ам ти не си ме викнал... Laughing ај некој ден ке прајме...
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Пикадо Empty Re: Пикадо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот