Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Љубовни проблеми(чиња)

+20
Gallowsraven
Рокси
RoTkViCa
Џими
*UnIqUe*
TONI
pankerishte
The Breaking Dawn
A GiRL
Џајко
kojgode
Odyssey
sokol
комшивка
T&T
Mary Jane
корун
мирАл
Master
Болиглава
24 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Ivana Саб Мај 16, 2009 12:03 pm

рано ми е за овие проблеми хехехехе Cool
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by RoTkViCa Пон Мај 18, 2009 6:40 pm

допрва ми почвет нови.... Rolling Eyes
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Angelic Нед Мај 24, 2009 12:51 pm

несакам да почнам имам проблемиште и ротквица знајт шо е
и сакам да го решам тој проблем.. да ја докажам вистината а и да бидам заедно со него. На моменти имам храброст да му изнакажам како се чувствувам ама наеднаш се повлекувам. и чекам casus belis.

и веќе не можааааааааааааааааам Neutral секогаш истото ми се дешават бееееееее Crying or Very sad
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by REGINA Вто Мај 26, 2009 7:44 pm

^ Знајш дека доволно е можда само да му се јавиш?
ак неќиш по телефон да му изнакажиш појте до на кафе, или случајно (< хе Wink ) најте се по пат ванте танте... ама пред то УБО размисли си дали вредит уопште да се замараш. Smile вредит?
или барај нешо поново па проблемот ќе ти исчезнит.

некоаш е пубо да размислуваш ко благо подретардиран заради то шо тек тогаш сваќаш дека за тој проблем шо си мислела е тежок, дека никогаш уопште не ни бил проблем.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Рокси Вто Мај 26, 2009 9:55 pm

Сум имала ваков проблем, али ништо не му реков на типот. И така го заборавив, ама незнам шо ќе испаднеше ако му речев.
Некој да избрзуваш, разгледај ја ситуацијата од повеќе страни, побарај и други мислења
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Angelic Сре Мај 27, 2009 4:47 pm

Девојки, размислив. Не вредит. Evil or Very Mad

сепак фала за советите Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by REGINA Сре Мај 27, 2009 8:11 pm

REGINA напиша:или барај нешо поново па проблемот ќе ти исчезнит.
Rainbow* новото е секогаш поинтересно Very Happy. така барем според мене.
А ко ќе подразмислиш проблемот шо го имаш напишано погоре... вистина сеа ти изглеат ко проблем дотолку? Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Bleak Чет Мај 28, 2009 12:21 pm

Рокси напиша:Во животов се’ се враќат ко бумеранг.
Еден тип го одбив летото (двапати Crying or Very sad) ко ме викна да излезиме. И сега јас се затрескав во него. Јебеш живот. Ај ќе го заборам Very Happy

Летото свиѓаф 15 типки... и корпа јадоф од сите... и сеа замисли шо ти е бумеранг... на никоја од нив не и се свиѓам Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Bleak Чет Мај 28, 2009 12:28 pm

Е сеа еден озбиленпост за темава... значи љубавни проблемчиња... аха... Very Happy е сеа значит... ми се свиѓат една ама како да и кажам? А најјакото е шо не знам дали требит да и кажам или не. Си пишам тоа поезиите, ми летат умоф, без музика се осеќам ужасно тивко. и не знам шо да прам. А ко ќе ја видам очиве ми светет ко 5 литри ракија да иам испиено ама то е то...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Angelic Чет Мај 28, 2009 3:25 pm

REGINA напиша:
REGINA напиша:или барај нешо поново па проблемот ќе ти исчезнит.
Rainbow* новото е секогаш поинтересно Very Happy. така барем според мене.
А ко ќе подразмислиш проблемот шо го имаш напишано погоре... вистина сеа ти изглеат ко проблем дотолку? Smile

го сметам ко животен проблем Very Happy ќе поминит. Јас пробав. Еднаш двапати трипати.
ТОЈ така се постави, тој така дозволи... тој така лесно ме изгуби. Епа сега... шо да кажам друго.
За нешто ново.. потешко. Сум разочарана од љубовта (ама озбилно). А се останато шо не е љубов не ме прајт среќна така да... оставам на времето (како и секогаш).
Very Happy
______________________________________________________________________

Иначе Блажо, не е нормално да се заљубиш во 15 момичиња. Не е .. возможно.
И не знам .. ти со сите така реагираш... за сите тебе ти светет очите.. Хм.. А сега за та новата.. не знам. Rolling Eyes
Како и да е.. важно чувствуваш Smile .. јас едно време имав камено срце Smile се додека.. блаблабла Smile Иако осеќам болка и бес.. барем знам дека чувствувам и не сум ко порано... секое лошо за добро е.. што и да е ќе помине.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Рокси Чет Мај 28, 2009 7:43 pm

Еее виножитке немојш да кажиш дали е нешто нормално или не поради едноставна причина шо „нормалноста“ ти е ептен релативна работа... 3а некој е нормално да имат секс двапати на ден, за некој е то премногу -- само пример Laughing .
Иначе, блажо, незнам шо да ти речам, на секоја недела различна типка свигаш дури и заборавам која си ја свигал ебаго. Почекај малце, зближи се со типката, муабети, ова-она, па после излегвење во исто друштво можит ... ако ти успејт ова, тогаш ќе требит и да видиш знаци кај неа дека и се свигаш -- ак не, мафни ја. Ти си навикнат само да речиш: „абе ај ќе пробам, и да јадам корпа не ми е гајле“ .. епа не е то решение! Ти со самото то шо одма се зацапвиш во типкиве и шо одма им кажвиш дек ги свигаш, дек ги сакаш, дек им пишит поезија - ги плашиш. Дај си малце време за запознавање со типката, а не само да трчаш да и пишиш песни, да и плачиш, а не ја знајш ни една недела.
Поздрав
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Bleak Чет Мај 28, 2009 7:56 pm

Bleak напиша:
Рокси напиша:Во животов се’ се враќат ко бумеранг.
Еден тип го одбив летото (двапати Crying or Very sad) ко ме викна да излезиме. И сега јас се затрескав во него. Јебеш живот. Ај ќе го заборам Very Happy

Летото свиѓаф 15 типки... и корпа јадоф од сите... и сеа замисли шо ти е бумеранг... на никоја од нив не и се свиѓам Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

За Rаinbow*:

Значи Рејнбоу обрати внимание на болдираниот збор. Свиѓање и заљубвење не е исто, а затресквење е веќе трето различно нешто...

Иначе на наредниот коментар мој после овој напомнав: А сега еден озбилен пост... Значи е овој на шала напишан. Значи не си ги мојте постови прочитала убо пред да почниш да ги коментираш коментираш.


Последната промена е направена од Bleak на Чет Мај 28, 2009 7:57 pm. Мислењето е променето 1 пати
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Рокси Чет Мај 28, 2009 7:57 pm

ај степајте се -,-
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by REGINA Чет Мај 28, 2009 8:09 pm

еј абе и јас имам еден голем сериозен љубовен проблем Neutral
никој немојт да ми се засфиѓат. све ми е накако ко... хмм бла.
ама мака ми е да го пишам цел само ќе кажам дека сите м`шки шо
се претставија ко можни кандидати се ептен досадни. оооо !!!
или то дека премногу очеквам м?
гаље ми е ќе си продолжам да очеквам.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Рокси Чет Мај 28, 2009 8:14 pm

Терај си така и да не ти е гајле. Ќе се најдит некој шо ќе го засвиѓаш, ќе видиш Wink
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Angelic Чет Мај 28, 2009 9:12 pm

оооооо ПАРДОНС БЛАЖО..... ама пасивно ми се однесвиш во врска со девојки да се разбериме. Убо ти го рече Рокси.

еее сега Реџина.. и јас го имав истиот проблем Иииии ко најдов некој шо ме прајт среќна (‘%*&%)„(‘„‘!:@@: Mad ) .. се случија 83742 работи и зато сега не можам да најдам некој друг. Тешко е.
Јас и ти ќе си чекаме.. ќе се најдит некој. И јас нејќам вештачки насмевки и преправања дека ми е најубо.. waiting waiting.... what else?
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by REGINA Чет Мај 28, 2009 9:52 pm

^ хехххе шо се однесвит до мене не се ни трудам да најдам пошо потрагата ќе е залудна, оставам на то ко шо било досеа, нек ме барет па ак се трефнит некој ок, ак не здравје животов пак е убав. јас си сум среќна и вака. а за машко не вредит ни да пљукниш по него а не уште да плачиш. (машки без навреда... ова е само мој став, за никој од вас дирекно не е)
не требит да сме со некои шо не би не заслужвеле нели? Wink


Bleak ќе се самоубиваш или да те убијам ак продолжиш со вакви ставој за девојкиве? ај бе па ко да ја читам црнила - коле чашуле во понова верзија. шо си се опседнал со то да имаш некоја? не ти е то љубов, то ти е заслепеност од опсесија. Мислиш некоја би паднала на кукање? мааааах нееееее! никоја од женскиов род не би сакала да е со некој кој шо прво не се ценит себеси, а друго шо самиот се прајт меланхоличен песимист. Па не е животов мизерија ако не си во пар со некој/а.
Ај по малце ведрина па и ти веќе, а ако некоја те зезат зезај ја и ти ама на пубав начин, то ќе и е потешко. ко ќе станвит збор за женско размислувај сосема спротивно од тоа како би размислувал за машко. не е то некоја филозофија. такви сме шо да прајме? и ние не мојме да се разбериме а очеквме да не разберат другите. Ама ни вие не сте некој цвеќиња за мирисање. Wink

и размислувај спуштено на земја а не ко заглавен во некое тринајсто небо. животов е овде. На Земја!
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Bleak Пет Мај 29, 2009 2:00 pm

Rainbow* напиша:оооооо ПАРДОНС БЛАЖО..... ама пасивно ми се однесвиш во врска со девојки да се разбериме. Убо ти го рече Рокси.

еее сега Реџина.. и јас го имав истиот проблем Иииии ко најдов некој шо ме прајт среќна (‘%*&%)„(‘„‘!:@@: Mad ) .. се случија 83742 работи и зато сега не можам да најдам некој друг. Тешко е.
Јас и ти ќе си чекаме.. ќе се најдит некој. И јас нејќам вештачки насмевки и преправања дека ми е најубо.. waiting waiting.... what else?

Од пасивно однесување до избрзување при одлука во врска за некоја има разлика. Размисли убо пред да напишиш шо ќе напишиш.

И дајте темава имат наслов љубовни проблеми а не моите љубовни проблеми tongue tongue tongue
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 2:02 pm

ај невр мајд блажо. не ме читаш како шо требит.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by *UnIqUe* Пет Мај 29, 2009 4:04 pm

REGINA напиша:еј абе и јас имам еден голем сериозен љубовен проблем Neutral
никој немојт да ми се засфиѓат. све ми е накако ко... хмм бла.
ама мака ми е да го пишам цел само ќе кажам дека сите м`шки шо
се претставија ко можни кандидати се ептен досадни. оооо !!!
или то дека премногу очеквам м?
гаље ми е ќе си продолжам да очеквам.


Истовоооо..... Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral Neutral не дек се безвзни машкиве...супер си се имат ептен фини ис упер деца... ама некако нз шо се дешават... Neutral
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Angelic Пет Мај 29, 2009 4:06 pm

то се периоди. ич да не се секирате. знам некако се осеќате blank ама мене ми беше така 1 година.. па никому ништо.. ќе биднит кај и да е Wink
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Љубовни проблеми(чиња) - Page 3 Empty Re: Љубовни проблеми(чиња)

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот