Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dream Team

+4
mitan
Bukic
kojgode
Master
8 posters

Go down

Dream Team Empty Dream Team

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 5:51 pm

Ајде да видиме. Доколку бевте тренер, кои играчи би ги имале во својот тим, за кој сметате дека ќе биде најјак тим, со најјаките играчи???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 8:48 pm

Barcelona.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Bukic Сре Јан 21, 2009 9:01 pm

kojgode напиша:Barcelona.

грешно имаш разбрано пуре да одбериш играчи во твој тим некој си Very Happy
јас ке напишам за еден ден два сеа ме мрзит
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 9:05 pm

Убо разбрав море то е финтава демек Барселона е Дрим Тим.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 9:26 pm

голман: иако касилас е моментално најдобар јас ке го одберам тој шо одсекогаш бил најјак за мене а то е Буфон
одбрана:лев бек евра,стопери видич и фердинанд(функцјонирет прекрасно),десн бек рамос
средина: лево крило к.роналдо(иако играт на десна позиција не му е проблем и лево:D)па идет чави и кака па најдесно меси:D....
и во нападот : ибрахимович и моментално повредениот но за мене
одсекогаш најдобар шпиц нистелрој:D:Dсеа не ми теквет нешо играци
сигурно и пубав состав би напрајл ама....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Bukic Сре Јан 21, 2009 10:15 pm

kojgode напиша:Убо разбрав море то е финтава демек Барселона е Дрим Тим.

хаха ам неможит така море со исти играчи не се признават хаехаехае
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Bukic Сре Јан 21, 2009 10:24 pm

mitan напиша:голман: иако касилас е моментално најдобар јас ке го одберам тој шо одсекогаш бил најјак за мене а то е Буфон
одбрана:лев бек евра,стопери видич и фердинанд(функцјонирет прекрасно),десн бек рамос
средина: лево крило к.роналдо(иако играт на десна позиција не му е проблем и лево:D)па идет чави и кака па најдесно меси:D....
и во нападот : ибрахимович и моментално повредениот но за мене
одсекогаш најдобар шпиц нистелрој:D:Dсеа не ми теквет нешо играци
сигурно и пубав состав би напрајл ама....

па добро во одбрана убо имаш посебно за стопери Very Happy а за евра некако незнам да ми текнит само друг некој ке напишам
средина немат кој други да се напишет моментално освен тие само шо морат да се стајт и робен лево крило роналдо да си појт на десна страна а за меси незнам др место можит АМ
и за напад јас мислам нистелрој и торес морат да е ама зш е повреден моментално ибрахимовиќ иначе замена

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> рамос видич фердинанд(пепе) евра(моментално)<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> к. роналдо робен<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> меси <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> нистелрој(ибрахимович) торес(виља)<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 10:41 pm

A трењер?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Bukic Сре Јан 21, 2009 10:48 pm

kojgode напиша:A трењер?

Бојан Мицкоски-Букич главен тренер
Бојан Митаноски помошен тренер
Кокан Маленко маркетинг директор хехе
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 10:56 pm

Bukic напиша:
kojgode напиша:A трењер?

Бојан Мицкоски-Букич главен тренер
Бојан Митаноски помошен тренер
Кокан Маленко маркетинг директор хехе

А физиотерапевт?
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 10:57 pm

А јас? Јас ќе сум инвеститор. Под услов и Тери да го пикните во тимов, само уште тој фалит.
После мојт и име да смислиме. Пуре да не е Барселона ама.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Bukic Сре Јан 21, 2009 11:23 pm

Master напиша:А јас? Јас ќе сум инвеститор. Под услов и Тери да го пикните во тимов, само уште тој фалит.
После мојт и име да смислиме. Пуре да не е Барселона ама.

па спред мене тери мојт да е на прво место а фердинанд да е замена Very Happy имат време за име ке смислиме а за физитерапет да најме некој со дробри квлафикации
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 11:50 pm

Дан ви требит водар?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Master Сре Јан 21, 2009 11:55 pm

корун напиша:Дан ви требит водар?

Се пријавуваш доброволец???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by mitan Чет Јан 22, 2009 12:08 am

море букич јас сум многу подобар стратег од тебе:d:d:dзато немој
заменик тренер и тери мојт да е замена не мојт да се пикнит тој да
играт со видич зш не се уиграни а вака никогаш немет играно заедно и
башка не се сакет баш најмногу и + видич и фердинанд се вистина најака
стоперска двојка моментално така да глеаш дека сум појак стратег:D:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Master Чет Јан 22, 2009 12:13 am

Ќе ги уиграме шо се секираш.
Јас сум инвеститорот така да ак сакаш пари, ќе ме слушаш Razz
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by mitan Чет Јан 22, 2009 12:21 am

Master напиша:Ќе ги уиграме шо се секираш.
Јас сум инвеститорот така да ак сакаш пари, ќе ме слушаш Razz
ок нп за то ама сакав да му кажам на букичов дека сум подобар стратег од него и да не викат заменик тренер:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Bukic Чет Јан 22, 2009 12:37 am

mitan напиша:
Master напиша:Ќе ги уиграме шо се секираш.
Јас сум инвеститорот така да ак сакаш пари, ќе ме слушаш Razz
ок нп за то ама сакав да му кажам на букичов дека сум подобар стратег од него и да не викат заменик тренер:D:D

не си подобар море ти зш си од манчестер и зато фердинанд и видич си запнал видич да го постовам одма ке се уиграт со тери узивај си ти
Bukic
Bukic
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 32

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by IL MIGLIORE Нед Фед 08, 2009 11:40 pm

Касиљас

Даниел Алвес Видич Тери Лам

Робен Џерард Силва

Меси Кака

Пато

IL MIGLIORE
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 18

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by deyoo Пет Сеп 18, 2009 2:54 pm

голман:митан


назад:корун,џачкаФа,букич,јас

средина:тони,чика куре,панкеришчево,сион

напад:донефскиоф,четкар
deyoo
deyoo
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 12
Хоби(работа) : Лоби

Вратете се на почетокот Go down

Dream Team Empty Re: Dream Team

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот