Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Бисери од школо

+40
Џими
p4eli4ka
KaTeRiNcE
Ivana
METALBOY
kirce
lela
Gallowsraven
Рокси
RoTkViCa
KrOmIdOlA
FalcoN eYe
МаКсач
Jas**
The Breaking Dawn
Master
Bleak
grgrgr
Џајко
Johnny
tHeJunKy
Odyssey
Gangi
Stefk0
REGINA
folder
Наташа
Lastojca
karov
мирАл
Karamba
Marej
Calypso*
T&T
Mary Jane
корун
Ludi Milojko
kojgode
Болиглава
комшивка
44 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:24 am

А ко објасвеше Лујза за галвански елемент и во сета брзина велит: Бакарот е цинк...
Денес заборај за шо имаше прашано и ко ја потсетивме си промрмори самата: Ах леле и јас не знам кј ми е умот денес...
Барем призна, за првпат.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Наташа Пет Мар 27, 2009 12:31 am

Лоле праша нешо како се викало препокривање со метали, шо ти знам, и викат ајде бее тоа е емајл (втф?)... значит галванизација... емајлирање не знаете што е?
Пак го имаше станато Пирузе и труба тој и мават со ракана по табла Лоле, -како не знаееш? Ова не го знаеш? и паѓат од на табла она за сунѓер и скокна целата.. пак се пулеше на таван од таму дан паднало cheers
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane Пет Мар 27, 2009 12:49 am

Наташа напиша:Лоле праша нешо како се викало препокривање со метали, шо ти знам, и викат ајде бее тоа е емајл (втф?)... значит галванизација... емајлирање не знаете што е?
Пак го имаше станато Пирузе и труба тој и мават со ракана по табла Лоле, -како не знаееш? Ова не го знаеш? и паѓат од на табла она за сунѓер и скокна целата.. пак се пулеше на таван од таму дан паднало cheers


lol! Не и е прв пат ова со сунѓеров. И ние таков сеир лани глеавме. Ам ко се сопна многу јако...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 1:35 am

METALBOY напиша:Лојза-Хемија

Зш избега ИДНИОТ час?

(За тие шо не сватија-таја мислеше за претходниот)

Јас не сватиф... Rolling Eyes Ова ИДНИОТ предлог е или суфикс...? Rolling Eyes

Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 1:36 am

Ivana напиша:Doca ja prasale: profesorke za Obama ste?
deca ne sum po sportot ajde pisuvajte....


Кај внучено мое в клас се издешавало ова знам знам знам Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Пет Мар 27, 2009 1:39 am

На Математика... класнана ни предават математика... се случи следното... Very Happy

Ја сликам јас класнана и само Роберт...

Роберт: Професорке Блаже ве сликат(издајца Razz) - и класнава...

Класната: Шо? Блаже ме сликатт? Е сеа ќе видит тој... Very Happy Еве ти Роберт забелешка создравје да ја носиш

Роберт: Ама професорке, не беф јас...

Класната: Јас одлучвам, создравје да си ја носиш...

Роберт: Фала ак не... tongue


Very HappyVery HappyVery Happy хаос Very HappyVery HappyVery Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 27, 2009 3:47 pm

Ivana напиша:Doca ja prasale: profesorke za Obama ste?
deca ne sum po sportot ajde pisuvajte....

а која е ова доца? хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Џајко Пет Мар 27, 2009 3:56 pm

На тест англиски:
Have you ever been in Serbia?
Have you ever been in Serbia is Belgrad.

Некој талент од економски кире ми кажвеше, хаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Џими Пет Мар 27, 2009 7:41 pm

Diskoooooooooo.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak Сре Апр 01, 2009 12:48 pm

kojgode напиша:Роднина ми е Лојза мене, тетка или нешто.

Да? Целиот на нејзе трефнат си... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by NaTiChka Вто Апр 07, 2009 8:10 am

KaTeRiNcE напиша:А во прва исто кај Кољче и јас носев едно многу меко болеро и јана глеаше колку е меко и коле не вкопа
и ни прајт станите Маркоска и Бојческа и ни викат со праефте
и само јана му викат ам глеав колку е мекооо и само Коле седвајте долу дан дојда ја да вида
хаха
многу ми недостигат чоекон,шеми беше ко ќе не му теквеше од некоја име и ќе свикаше о Ѓурѓо хух

Идат Кољче априлов Exclamation
NaTiChka
NaTiChka
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 15
Хоби(работа) : Шетање, спиење и мсн
Забавен? : шо прајш муабет :о

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Рокси Вто Апр 07, 2009 1:02 pm

Најнов бисер од Лоле.. го испрашвеше еден другар и му велит: „Аман бе дете 1+2 и 1+2 НЕ Е ЕДНАКВО!“ (со нејзиното добро познато нервозно викање)
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by NaTiChka Вто Апр 07, 2009 5:07 pm

ова ми теквит во 6то 7мо одделение ко беф нешо така .... и никош немат да го заборам ...

класнион го прашвит на детево (со наочари) кој диоптер имат и овај му викат др. Анче Киселинова ... ние све долу xD
NaTiChka
NaTiChka
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 15
Хоби(работа) : Шетање, спиење и мсн
Забавен? : шо прајш муабет :о

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by *UnIqUe* Чет Апр 30, 2009 7:43 pm

Lojza: Sega ne ti e jasno ili uste ti e jasno?
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by s... Саб Мај 02, 2009 5:00 pm

буџакон: e на пример татко му од ристо ( професорон по историја) ко шо е челав, ко му ја зеле дусшата и ко ошол кј господ овој го мавнал еднаш по тиква и му рекол абе ти мене со гзот нагоре ќе ми идеш?
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by *UnIqUe* Пон Мај 04, 2009 7:52 pm

ХАхахаххаххахахахаххаха..... колку само типично за него
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by KaTeRiNcE Пон Мај 04, 2009 8:56 pm

Денес, Лоле нешо испитвеше и се дрецкаше и на незнам кој беше на табла не знаеше и му викат аман бе деца па ак не годинава вгодина матура ќе полагате, а ние втора...и после и текна шо рече и викат екстерни де хаха,лоле то е...Smile
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Ane Сре Мај 06, 2009 4:31 pm

Лоле-ма ајде деца шо не е јасно чиста математика 5x5=1 1x5=5...
исто Лоле-Ана на која улица живејш? Јас-Галичица професорке и та добро де ама на која улица? Very Happy љољ
Друго станвит едно момиче историја и Бошко и велит ајде последната
лекција и ова раскажвит плеткат нешо и после викат ама професор ова
првава реченица многу ич не е составена(демек не логична била Smile )
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by s... Сре Мај 06, 2009 6:24 pm

бети: ај сеа кажете кој од кого ја препиша домашната...
соученик:ама никој професорке заедно пишевме...
бети: ај ај не лази кажете..
и така по долга дискусија соучеников викам ама професорке и да ви казам нема да ми вервите...
бети: е кажи де
соучеников:епа тој дур ја решаваше 12 задача јас бев во wc
бети :епа ти изглеа појкепати си одел во wc тој овде дур праел грешки...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Наташа Чет Мај 07, 2009 1:55 pm

Kaжвеше Мими вчера на советот сите внесени биле во муабетов за екстерниве мртви озбилни и Ниџо се јавил од негде кажвел разговоров на пазар.

Продавачов: Море, убо ви напраја со овие тестојве, ем платите ќе ви ги секнет, ем ќе се видит кој колку учит, оценкиве назад ќе ви ги вратет.
Ниџо: Ти бре се сеќаваш на 27 ноември колку јаболка продаде?
П.: Не.
Ниџо: Еми децава од кај да знает шо учеле на та дата?

И аплауз му давале Smile Му го рекол. Штета шо не ми предават, отракан чоек.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 5 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот