Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Requests!! На музика нормално.

+18
Џајко
Fantom
PhiLL * E
T&T
Stefk0
комшивка
Obibos
pankerishte
zzz
Punk
L S D
Marej
mitan
folder
Болиглава
корун
kojgode
Odyssey
22 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Саб Јан 24, 2009 3:52 pm

Y&D - Russian Rulet (05:51)
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 6:07 pm

folder напиша:Y&D - Russian Rulet (05:51)
Доне
хахахаа
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by folder Нед Јан 25, 2009 4:24 am

Ај некој нек ми поможит не ми се отварат тракава на компјутер а не можам ни да ја најдам сеа на нет ке ја имат Атево сигурно
Chris Lawyer & Thomy - We gonna feel it vs. Shine on me остај линк на форумов и така не е нова Хфака најпуНО
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Нед Јан 25, 2009 8:18 pm

folder напиша:Ај некој нек ми поможит не ми се отварат тракава на компјутер а не можам ни да ја најдам сеа на нет ке ја имат Атево сигурно
Chris Lawyer & Thomy - We gonna feel it vs. Shine on me остај линк на форумов и така не е нова Хфака најпуНО
Ама имам само Thommyboy Edit, да не бараш некој друг Bootleg или Edit?
тој еве го

Rolling Eyes
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Punk Нед Јан 25, 2009 11:15 pm

kojgode напиша:Lover's rock - Тhe Clash
The right profile - The Clash
Revolution rock - The Clash
Иам дискографија од Клеш само изрази желба
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Јан 25, 2009 11:54 pm

Punk напиша:
kojgode напиша:Lover's rock - Тhe Clash
The right profile - The Clash
Revolution rock - The Clash
Иам дискографија од Клеш само изрази желба
Пушти ми имејл на приватна порака.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by zzz Сре Јан 28, 2009 10:56 pm

godsmack- re-align
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Сре Јан 28, 2009 11:22 pm

zzz напиша:godsmack- re-align
повелете
http://www4.zippyshare.com/v/23282093/file.html
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by pankerishte Чет Јан 29, 2009 12:25 am

kojgode напиша:
Punk напиша:
kojgode напиша:Lover's rock - Тhe Clash
The right profile - The Clash
Revolution rock - The Clash
Иам дискографија од Клеш само изрази желба
Пушти ми имејл на приватна порака.
и од мене имаш дискографија од Клеш ако нема нешто ово панкеркава Smile
иам еден live концерт на Џое Струмер месец дена пред неговата смрт мислам 2003 или 2002 година во Америка заедно со уште еден бенд прават трибјут на Клеш.
Прејако..
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by zzz Чет Јан 29, 2009 12:34 am

Odyssey напиша:
zzz напиша:godsmack- re-align
повелете
http://www4.zippyshare.com/v/23282093/file.html

фала
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 12:42 am

СЛЕДЕЈЧИ
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 12:44 am

Jamiroquai - Virtual Insanity

Незнам зш не ми ја најџвит Лимунов.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 12:45 am

Болиглава напиша:Jamiroquai - Virtual Insanity

Незнам зш не ми ја најџвит Лимунов.

Јас ќе ти ја лимуносам, само кажи колку време трајт, многу полесно ми е така!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 12:47 am

3:55 според ЈуТјуб.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 12:49 am

Болиглава напиша:3:55 според ЈуТјуб.
И 3:55 ќе ја имаш само да ја уплоадирам, то е 2 минути.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by zzz Чет Јан 29, 2009 12:49 am

Болиглава напиша:Jamiroquai - Virtual Insanity

Незнам зш не ми ја најџвит Лимунов.

јас ја имам на мсн да ти ја пуштам?.
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 12:50 am

zzz напиша:
Болиглава напиша:Jamiroquai - Virtual Insanity

Незнам зш не ми ја најџвит Лимунов.

јас ја имам на мсн да ти ја пуштам?.
Неморат, ево Одисеј ќе средит.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 12:56 am

Болиглава напиша:Jamiroquai - Virtual Insanity

Незнам зш не ми ја најџвит Лимунов.

повелете
http://www1.zippyshare.com/v/12879401/file.html
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Болиглава Чет Јан 29, 2009 12:58 am

Odyssey напиша:
Болиглава напиша:Jamiroquai - Virtual Insanity

Незнам зш не ми ја најџвит Лимунов.

повелете
http://www1.zippyshare.com/v/12879401/file.html
Фала пуно.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 12:58 am

СЛЕДЕЈЧИ
Ајде ајде, без срамење, осеќајте се ко на пазар!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Чет Јан 29, 2009 12:58 am

Павловски Игор - Трансој Трансој
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 1:00 am

kojgode напиша:Павловски Игор - Трансој Трансој

ееете младиот господин знае што сака
младичу ќе ве молам почекајте а јас ветувам дека вашиот request ќе биде остварен
хахахахаха
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 1:16 am

Odyssey напиша:
kojgode напиша:Павловски Игор - Трансој Трансој

ееете младиот господин знае што сака
младичу ќе ве молам почекајте а јас ветувам дека вашиот request ќе биде остварен
хахахахаха

Останвит за утре многу ми се спиет сега, го префрлив од телефон едвам ама глуп формат е некој, така да утре ке го напрам мп3
ајде позз

ТЕЗГАТА ОФИЦИЈАЛНО ЈА ПРОГЛАСУВАМ ЗА ЗАТВОРЕНА
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 11:35 pm

Ајде ајде
ТЕЗГАТА Е ОТВОРЕНА
И за нашиот админ, requestot шо го побара вчера:
Transojtransoj.mp3
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by kojgode Нед Фед 01, 2009 4:31 pm

Baby Be Mine - Michael Jackson (Thriller албумон)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Requests!! На музика нормално. - Page 2 Empty Re: Requests!! На музика нормално.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот