Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каква музика за какви расположенија?

+3
Odyssey
kojgode
T&T
7 posters

Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Каква музика за какви расположенија?

Пишување by T&T Саб Јан 17, 2009 11:13 pm

Па ајде пукајте.
Според мене, забрана за турбо фолкот (со извинување, не ја почитувам како тип на музика, ама ги почитувам луѓето кои ја слушаат доколку тоа е тоа што го сакаат)
И Каква музика ве исполнува? Што слушате кога сте нервозни или среќни?
Јас зависи каква нервоза е. Ако сум изнемоштено нервозна слушам чил аут, а ако сум агресивно нервозна-тежок метал..
Музика за веселба- rock and roll, а за рекреација-jazz
И така натака...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 3:24 am

Јаzz слушам само во Џез ин ко ќе суим и ко ке пијам иначе ми е јака музика ама по дома не би ја слушал, рок слушам нонстоп дур сум дома за мрдвење ми е прејака, техно,хаус и слични такви електронски музики можам да слушам само на забави ова она и r'n'b исто така не дека многу ги сакам ама морам да ги слушам и не ми се лоши. А турбо фолк само во ретки пригоди ко ќе сакам да пијам слушам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by Odyssey Нед Јан 18, 2009 3:54 am

Турбо фолк во никој случај неќам да слушам!
Иначе обожавам меко и смирено музиче па зато си слушам Deep House, после по дискава сакам да слушам House и Progressive, а ко ќе сум на некоја журка подобро да имат Tech House, Techno или Trance bounce ! Ко ќе сум со некоја сакам Retro и то по можност балади pirat . А наместо турбо и такви срања поубо ми е да ги слушам Врчак, Dnk ....(Оние македонскине) А и да не го заборам Мистер Зеееееен! cheers
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by TONI Пет Јан 23, 2009 10:38 pm

Па слушам за опуштање најчесто си ги пуштам дорси или даер стрејтс или некој блузчиња машала постари,а ко ќе сум машала исќејфосан си збичвам некое рокенролче од Џери Ли Луис,Чак Бери и др.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by Punk Нед Јан 25, 2009 11:12 pm

Панк за секакво расположение.. Цело време слушам панк освен ако ме мавнит нешо и да пуштам Дорс и да не сменам цел ден
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 11:48 pm

Сакам рок, хип-хоп и аренби да слушам за да се расположам, електронска не слушам многу многу ко ќе сум дома, балади (рок, поп-опера) си слушам одвреме навреме ко ме фаќа носталгија, а ќе ви звучи чудно, но сакам да слушам и класика и тоа во моменти на решавање математички и психички проблеми.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by мирАл Нед Јан 25, 2009 11:56 pm

Рок, Поп, Џез и Функ обожавам да слушам да се расположам или паки супер да си поминам ко ќе сум излезен!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Каква музика за какви расположенија? Empty Re: Каква музика за какви расположенија?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот