Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилен гитарист, соло?

+19
Bleak
Bezan
Болиглава
T&T
Johnny
Master
Odyssey
Lastojca
tHeJunKy
TONI
мирАл
Џајко
Punk
pankerishte
Gangi
kirce
psycho
Marej
kojgode
23 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Омилен гитарист, соло?

Пишување by kojgode Пет Јан 09, 2009 3:55 am

Мојот омилен гитарист е Jimmy Page од Led Zeppelin, а иначе омилено соло ми е од Dire Straights - Sultans of Swing.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Marej Саб Јан 10, 2009 3:11 am

За гитарист шознам, ама John Mayer на Gravity............. уф.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by psycho Саб Јан 10, 2009 10:06 pm

За солото се согласувам со "Којгоде"
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by kirce Нед Јан 11, 2009 9:31 pm

mene najjak mi e slash ama i ok kojgode dobri se momcine
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Gangi Саб Јан 17, 2009 3:38 am

најдобар гитарист според мене е Daron Malakian System of a down.Соло Psycho се пордразбира секогаш на различни свирки си импровизира и е ЅВЕР
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 3:10 am

Gangi напиша:најдобар гитарист според мене е Daron Malakian System of a down.Соло Psycho се пордразбира секогаш на различни свирки си импровизира и е ЅВЕР

хахха...не си тачен или не се разбираш во музика најверојатно.Ако Дарон е добар гитарист...ху...не фала...
Неам омилен гитарист,него бассист Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Punk Пет Јан 23, 2009 2:07 pm

Гитарист... Џими Хендрикс нормално за мене Smile а соло...when a blind man cries- deep purple, не е тешко не е ни некое многу долго ама ме ранит
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Џајко Пет Јан 23, 2009 2:28 pm

не ми е омилено ама мн е јако Avenged Sevenfold - Afterlife
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 6:06 pm

Омилени сола бар во последно време од Rocking like a Huricane и од Када падне ноч!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by TONI Пет Јан 23, 2009 10:25 pm

Би ги издвоил Џими Пејџ и Марк Нофлер и не можам да одберам некое посебно нивно парче зш сите ми се посебни на некој начин.
Од ју рок би ги издвоил солата од Gde si u ovom glupom hotelu,Tamo gde ljubav pocine.......и уште мн други.Сепак и балканијава не е за потценување кога се работи за гитаристи.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 24, 2009 8:02 pm

ах деца, нормално дека најдобар гитарист е Dimebag Darrel. Daron го поштовам, ама дека мојт да се мерит со Dime или со некој од G3, тешко...
R.I.P. Dimebag Darrel
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 8:04 pm

не сум навлезена во солава и гитаристиве ама заљубена сум во слеш така да него ќе го наведам
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 24, 2009 8:14 pm

а успут ѕирнете го манов
https://www.youtube.com/watch?v=eCMSydlCNhA&feature=related
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 8:15 pm

Marej напиша:За гитарист шознам, ама John Mayer на Gravity............. уф.

дан заборај да спомниш некој...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 24, 2009 8:16 pm

Lastojca напиша:не сум навлезена во солава и гитаристиве ама заљубена сум во слеш така да него ќе го наведам

најверојатно зато шо само него и можда џими хендрикс ги знајш хехе... Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 8:43 pm

Perl Jam - Alive е огромно соло.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Odyssey Саб Јан 24, 2009 9:13 pm

Santiago Cortes
Дискоџокеј-продуцер ама растурат со гитара
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 3:18 pm

За гитарист незнам
Ама соло Sultans of swing дефинитивно.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Johnny Сре Јан 28, 2009 9:45 pm

Spored mene najdobar gitarist e Vlatko Stefanoski!!!
Coekon ja veslat gitarana !! Smile

Johnny
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:46 pm

Johnny напиша:Spored mene najdobar gitarist e Vlatko Stefanoski!!!
Coekon ja veslat gitarana !! Smile


Слушнав дека типот бил 4 место за најдобри гитаристи техничари во светот.. А замислете Carlos Santana бил на 25...

Јас и немам некој омилен. Не можам да се одлучам за еден. Pearl jam- alive се сложвам, ми се свиѓет солата од metallica, и јас го обожавам Влатко Стефаноски посебно заради малдиот дух.....
Имаше еден гитарист слеп шо свиреше класишно на гитара во 50-тите, ама пусто никако не можам да го најдам како се викаше. Го слушав како ја изведвит бумбаров лет на акустична и..... WOOOOOOOOOOOOOW
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by tHeJunKy Чет Јан 29, 2009 3:13 pmпојли.

манов е ноу комент.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Омилен гитарист, соло? Empty Re: Омилен гитарист, соло?

Пишување by Odyssey Чет Јан 29, 2009 3:22 pm

Elvis Presley е најакиот гитарист на сите времиња, многу јако свирит и се разбират од гитарана, хахахахаха