Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Посни вицој

+10
REGINA
Master
Obibos
Наташа
Bleak
комшивка
Gangi
kojgode
dzole
STIFLER
14 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by комшивка Нед Апр 12, 2009 2:19 am

Ојт зајаков низ шума и го среќават еленов и го прашвит: Абе дан ја виде мечката? -Не бе, зш? -Така. ќе ја тепам. Ојт натаму го среќават волков.. -Дан ја виде мечката? -Не бе, зошто ти е? -Абе ќе ја тепам. Ојт понатаму и ја прашвит лисицава.. -Дан ја виде мечкава негде? -Не, зошто? -Сакав да ја тепам.. И на крај ја среќават мечкава и му викат: Шо прајш бе? И зајаков: Ништо, си тропам глупости....

***
И викат зајаков на змијава: Вака сега, дојдов јас да ти се извинам за се досега шо те имам заебавано дека немаш нозе, извини ево пак.. И змијава, добро бе зајко, не се љутам уживај.. И зајаков: озбилно? Дај си рака сега... Wink

***
Сакал лавов да проверит колку му се храбри животниве во царствово и му рекол кој ќе скокнит од оваа карпа вечерва ќе ја имат лавицава за него.. И поминало некое време никој не скокат и наеднаш се слушат: трас!! И го гледет сите зајаков долу, и му викат тој на лавов: Лаву, спремај ја лавицата...... А тебе медо ќе ти ја ебам мамата !!
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by Болиглава Пон Апр 13, 2009 12:11 am

Човек доживува бродолом. Единствените спасени се тој и неговото куче.
По неколку дена пливање тие стигнуваат до еден пуст остров. Човекот разгледува наоколу и гледа дека единствените живи суштества на островот се тој, кучето и уште десетина овци.
Гледајќи ги овците му текнува дека неговите другари некогаш, кога се пијани, земаат овци и за забава ги онадат.
- Не! Јас сигурно нема да бидам толку загрозен - си вели во себе.
Но, поминуваат месеци, а човеков се повеќе мисли на овците.
Една вечер паѓа во криза, легнува на подот и почнува да се тресе.
Кога станува за да оди кај овците, кучето го фаќа за ногавица и го спречува. По 15 минути човекот се смирува. Така се случува со месеци секоја вечер.
Еден ден човекот се шета покрај брегот и гледа дека една убава девојка како лежи онесвестена. Ја зема дома и ја негува се додека оваа не оздравува.
Девојката му вели: - Ти ми го спаси животот. Кажи што сакаш да направам за тебе. Ќе направам се што сакаш.
-Да?!
-Да!
- Добро! Ај придржи го кучиштево 15 минути.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by blesava008 Пон Апр 13, 2009 1:00 am

Едно дете го прашува својот татко:Тато што е тоа политика?-Епа тоа ти е вака сине:Јас во фамилијава заработувам, значи јас сум капитализам, јас им плаќам на чистачката и дадилката значи тие се работници. Мајка ти ве чува тебе и брат ти и се грижи за се што е дома, значи таа е владата. А дедо ти гледа како работи мајка ти значи тој е синдикатот. Брат ти бидејќи е сеуште во пелени тој е иднината. Епа сега сине јас ти кажав што е политика, а сега ти размисли па наредниот ден ќе ми кажеш како ти ја замислуваш политиката. Ноќта детето станало од креветот и тргна накај собата од малиот брат. Детето влегло во собата и го гледа малиов брат испостран до врат. Оди кај мајкава а таа спие и никако не можи да ја разбуди. Оди кај таткото и гледа дека татково внатре се работи со чистачката и дадилката, а гледа дека дедово постојано скришно ги гледа..и се вратило во собата... Наредниот ден таткото го прашува синот: Сине што е тоа политика? На синот му текнало од вчерашната случка и рекол: Додека владата спиеше капитализмот ги дупеше работниците,синдикатот сето тоа го гледаше, додека иднината беше во гомна до гуша.
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by RoTkViCa Чет Мај 07, 2009 9:47 pm

Отишол Трпе на часови по падобранство. Скока Трпе од авион, ја тегне рачката, а падобранов не се отвара, и плеснува на земја....
- Ебате падобранот ебате, очи ќе си истерам !!! Razz Razz Razz

Мажот на жена си и дава честитка за 50-ти роденден:
- На 20 години беше кокиче, на 30 беше чоколада, на 40 шампањ, а сега на 50 си стара баба.
Жената се налутила па му одговорила:
- Кокичето ти не го обра, чоколадата ја делеше со најдобриот пријател,
шампањот сите го пиеја, а сега само ти спиеш со старата баба.

Цајкани одат на испит на факултет. Седнуваат еден позади друг, како на
факултет.Влегува професорот и им задава една многу тешка задача. Треба
да напишат една марка на кола. Првиот цајкан веднаш запишува 'Јагуар'.
Вториот се мисли, и се мисли ('мислам значи постојам'), и пробува да
види и да препише од првиот свој колега. И место да прочита 'Јагуар',
тој прочитал 'Јануар', и си напишал целиот среќен 'Фебруар'.
Третиот по примерот на вториот, си напишал 'Март', четвртиот
'Април'……..итн се до 12-тиот цајкан, а кој си напишал 'Декември'.
13-тиот мислел , мислел, мислел ('мислам значи постојам'), нема веќе
месеци, и на крај му текнало и си напишало- 'Среќна Нова Година'.


Маж: Дали има некој проблем, полицаецу?
Полицаец: Ве фатив на радар како возите со 80 километри на час.
Маж: Сигурно е некоја грешка, јас возев со само 60.
Жена: Ах, Трпе, возеше најмалку 75!
Полицаец: Исто така, задното светло не ви работи.
Маж: Но, јас не знаев за тоа.
Жена: Трпе не зафркавај, знаеш веќе два месеци.
Полицаец: А, забележав и дека го немате врзано појасот.
Маж: Ама неее полицаецу, јас сега го откачив, додека вие доаѓавте накај колата.
Жена: Трпе, но ти никогаш не го врзуваш појасот.
Маж: Слушај мори глупава гуско, одма да си ја затнала муцката или...
Полицаец: Госпоѓо, дали тој секогаш вака ви се обраќа?
Жена: Само кога е пијан...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by RoTkViCa Чет Мај 07, 2009 9:48 pm

Оди човек по улица и гледа мало дете како пуши цигара.
-Абе дете, не си малце мало да пушиш?
Детето ништо не одговара.
- Колку години имаш?
- Седум.
- Седум? Па, од кога пушиш?
- Почнав веднаш после првиот секс?
- Секс??? Волку мал??? Кога било тоа?
- Не се сеќавам, пијан бев.


Се фалеле Игорче, Стојанче и Кирче кој има побрз татко.
Игорче: Мојот татко е побрз од стрела. Кога ќе ја исфрли пред неа може да стигне.
Стојанче: Тоа не е ништо. Татко ми е ловџија. Трча побрзо од куршум.
Кирче: Абе видете сега. Татко ми работи во министерство. Работно време му е до 3 саат, а тој е дома во 2 и пол.


Учителката: Добро бе Игорче, како може едно дете толку глупости да направи во еден ден?
Игорче: Па, рано станувам.

- Зошто во Кина нема комарци?
- Секој Кинез убил по еден.


Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион марки оштета!
- Што ти е тебе бре човек, па не сум јас милионер.
- Не сум ни јас стоногалка.И се јавил дечкото на девојката и рекол:
- Дојди кај мене, нема никој.
Девојката се истуширала, се дотерала, отишла кај него и ... немало никој.
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by Наташа Сре Јун 10, 2009 10:32 pm

Си бил некој чоек и ошол да купвит камила. И продавачов му покажвел една друга, не му се бендисвеле. И дошле кај некоја и продавачов викат
-Овај ти е ногу специфична, требит да речиш УФ за да трнит, УФ УФ за да забрзат и СПРНДЛ ТРНДЛ КОПТРНДЛ за да застанит.
И убо ја купил камилава братов и се качвит викат УФ тргвит камилава, УФ УФ и забрзвит. И глеат пред него некоја бездна и не му теквет зборојве.
- Коптрн! Бонтр! лупат нешо и му текнало накрај и рекол СПРНДЛ ТРНДЛ КОПТРНДЛ и застанале на рабов, пред провалијава. Се забришвит чоеков цел забазусан
-УФ!
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by Четкар Пет Aвг 07, 2009 1:31 am

посен граФ.
Четкар
Четкар
Шегамен

Age : 34
Број на мислења : 89
Хоби(работа) : неам. криза е.
Забавен? : најпојќе од сите на форумов.

Вратете се на почетокот Go down

Посни вицој - Page 2 Empty Re: Посни вицој

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот