Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колекционери...

+21
folder
Obibos
Punk
The Breaking Dawn
zzz
hollow
grgrgr
Bleak
malina
tHeJunKy
A GiRL
мирАл
Lastojca
pankerishte
Жбафта
T&T
Болиглава
Master
Џајко
kojgode
Mary Jane
25 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Колекционери... Empty Колекционери...

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 10:46 pm

Дали имате некоја колекција, како на пример, поштенски марки, детска пошта, ќесички од шеќерчиња и сл...Јас кога бев помала собирав салфетки (многу беше актуелно), албуми со слики (Млади бунтовници, Хари Потер, Барби, Покемон), детска пошта, ама тие работи ги раздадов по помали братучеди, нешто фрлив и само малку остана...Имам една другарка, собира поштенски марки уште од малечка и има над 1500 (добра бројка)...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 10:49 pm

Jaс кога бев помал колектирав дијаболи во најразлични бои.И тоа хоби го имав дури 3 дена и собрав дијаболи во 8 различни бои.wow
А иначе кога бев под влијание на мојата братучеда собирав и децка пошта која одлично мирисаше, тоа го паметам. А најмногу колектирав сличиња од албуми од 5 до 9 години ги собрав можда сите албуми шо беа излезени во тој период.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Џајко Сре Јан 14, 2009 10:50 pm

Да јас сум колекционер, секоја вечер после излегување го собирам моите патики во шкавче.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 1:22 am

Јас си збирам лисја на есен
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Болиглава Чет Јан 15, 2009 1:51 am

Џајко напиша:Да јас сум колекционер, секоја вечер после излегување го собирам моите патики во шкавче.
Laughing Laughing Laughing
Зеленко.

Иначе јас собирам карти од концерти и слични дешавки. Иам 3. Импресивна бројка а?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by T&T Саб Јан 17, 2009 10:59 pm

Master напиша:Јас си збирам лисја на есен


И јас!!!!
Имам лисја од пред 6 години се до денес
Иначе порано собирав стари пари, ама не ми е филм појќе
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 4:28 am

T&T напиша:
Master напиша:Јас си збирам лисја на есен


И јас!!!!
Имам лисја од пред 6 години се до денес
Иначе порано собирав стари пари, ама не ми е филм појќе

И јас ти збирав оваа есен тебе, и за мене и за тебе!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 4:29 am

Јас оваа есен збирав куп стресен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 4:44 am

kojgode напиша:Јас оваа есен збирав куп стресен.

Не го расипви филингот и ти сега........
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 4:49 am

Master напиша:
kojgode напиша:Јас оваа есен збирав куп стресен.

Не го расипви филингот и ти сега........
What a feeling, bein's believin'
I can't have it all, now I'm dancin' for my life
Take your passion, and make it happen
Pictures come alive, you can dance right through your life

(flashdance - what a feeling)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Master Нед Јан 18, 2009 4:55 am

kojgode напиша:
Master напиша:
kojgode напиша:Јас оваа есен збирав куп стресен.

Не го расипви филингот и ти сега........
What a feeling, bein's believin'
I can't have it all, now I'm dancin' for my life
Take your passion, and make it happen
Pictures come alive, you can dance right through your life

(flashdance - what a feeling)

почна да ја будиш потребата за играње во мене.....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Жбафта Пет Јан 23, 2009 12:15 pm

јас сум колекционер на мислења...
фасцинантно не?
Жбафта
Жбафта
Фаундер'с систер
Фаундер'с систер

Age : 30
Број на мислења : 41
Забавен? : ууфф...

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by pankerishte Пет Јан 23, 2009 4:15 pm

Собирам стари пари.То ест и татко ми има еден куп.Така од 1930 па наваму од цел свет.
Ирска,Англија,Исланд,Скандинавија,Јапонија,Кина,Европа,Литванија,Летонија,Канада,Ј Америка.

Додека пушев собирав едно 3 месеци кутии цигари и собрав едно 150тина кои од мене кои до другари.Али прекинав...
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Lastojca Пет Јан 23, 2009 4:26 pm

јас ко мала собирав сафетки па детска пошта сеа скоро нешо бев запалена по камчиња во боја ..а сеа ако се важит ова последниве неколку години ако патувам си купвам разгледници и не ги пуштам туку за мене си ги чувам и така значит све на све собирам разгледници bounce bounce
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by мирАл Пет Јан 23, 2009 7:07 pm

јас собирав привезоци имав над стотина, ми теквит ко бевме низ македонија изнакупив негде 20-тина (за последен пат jocolor ) и после реновиравме летото дома и ги ми ги загинаја. И се разочарав мн Crying or Very sad и од тогаш не собирам нишо!!!
Најомилени ми беа костурчињана ги имав во црна, бела, розова, зелена,сина и една другарка ми даде во црвена ја премолив!!!! хех ЈБГ
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 12:56 am

мирАл напиша:јас собирав привезоци имав над стотина, ми теквит ко бевме низ македонија изнакупив негде 20-тина (за последен пат jocolor ) и после реновиравме летото дома и ги ми ги загинаја. И се разочарав мн Crying or Very sad и од тогаш не собирам нишо!!!
Најомилени ми беа костурчињана ги имав во црна, бела, розова, зелена,сина и една другарка ми даде во црвена ја премолив!!!! хех ЈБГ

А таа сложувалката од кого беше? Ко кажвеше на англиски...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 1:23 am

Јас ко мало собирав децка пошта и салфетки.Сега се наследија мојте помали цециња,кои за жал(не да се фалам ама не ги чувет ко јас шо ги чував и малце жал ми паѓат зш подолг период и мн внимателно си ги збирав)Исто раните годинки од мојот живот(негде 5 и пол/6),татко ми ме носеше на стоматолог скоро секој ден,да си стекнам навика после и сама да одам.И првите неколку недели само до вратата одев,па после сокче пиевме со докторката..и после веќе ко седнав на стоматолошкиот стол...се се одвиваше полесно Very Happy .Ама дур се постигна то,секој ден на враќање од таму си добивав киндер јајце ко награда и по еден стегач за коса или шнолче нешто.И така постанав колекционер на секакви џиџи миџи за коса и играчки од киндер јајце(памтам во една огромна кошница си ги чував).
И во поново време кажав веќе во една др статија,си колектирам убетчиња(посебно оние рачно изработенине) и од најново време tongue си збирам магнетчиња за на фрижидер од сегде кај шо ке одам.
И то I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 8:12 pm

скинати жици, празни шишиња од парфеми/дезодоранси, сестра ми имат 1000000 салфетки, и то... Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by мирАл Пон Јан 26, 2009 8:16 pm

Mary Jane напиша:
мирАл напиша:јас собирав привезоци имав над стотина, ми теквит ко бевме низ македонија изнакупив негде 20-тина (за последен пат jocolor ) и после реновиравме летото дома и ги ми ги загинаја. И се разочарав мн Crying or Very sad и од тогаш не собирам нишо!!!
Најомилени ми беа костурчињана ги имав во црна, бела, розова, зелена,сина и една другарка ми даде во црвена ја премолив!!!! хех ЈБГ

А таа сложувалката од кого беше? Ко кажвеше на англиски...
scratch да ме стрелаш немат да ми текнит??? потсети ме
сеа го прочитав постов cheers
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Mary Jane Вто Јан 27, 2009 1:41 am

мирАл напиша:
Mary Jane напиша:
мирАл напиша:јас собирав привезоци имав над стотина, ми теквит ко бевме низ македонија изнакупив негде 20-тина (за последен пат jocolor ) и после реновиравме летото дома и ги ми ги загинаја. И се разочарав мн Crying or Very sad и од тогаш не собирам нишо!!!
Најомилени ми беа костурчињана ги имав во црна, бела, розова, зелена,сина и една другарка ми даде во црвена ја премолив!!!! хех ЈБГ

А таа сложувалката од кого беше? Ко кажвеше на англиски...
scratch да ме стрелаш немат да ми текнит??? потсети ме
сеа го прочитав постов cheers

Ти кажа дека брачед ти составил сложувалка, огромна, и ја врамил...Мислам дека беше со едрилица, така нешо...

А за сложувалки, јас одамна се дружам со такви работи...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by мирАл Вто Јан 27, 2009 6:55 pm

Mary Jane напиша:
Ти кажа дека брачед ти составил сложувалка, огромна, и ја врамил...Мислам дека беше со едрилица, така нешо...

А за сложувалки, јас одамна се дружам со такви работи...
Немат проблем ти ела ќе се подружиме хехе Very Happy
Таја брачед ми ја состави, јас си напишав јас шо едно време по собрав хехе
и мн ми е крво шо ги загинав мајката
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 8:54 pm

читам нешо сложувалки, па да ве прашам, малце офтопик Smile
од колку парчиња е најголемата сложувалка шо сте ја сложиле? Smile
мојата 150 хехехе
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by мирАл Вто Јан 27, 2009 8:58 pm

tHeJunKy напиша:читам нешо сложувалки, па да ве прашам, малце офтопик Smile
од колку парчиња е најголемата сложувалка шо сте ја сложиле? Smile
мојата 150 хехехе

ова со сложувалката погоре, брачед ми со 500 ситни сложувалки нешо бродој, бура мн јака е и ја имат урамено!! А за мене лично се занимавам со по 10 екстра големи шо се хахахаха Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 4:21 am

собирам цедиња и имам над 500 засега
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 4:24 am

ама цедиња со музика,а ако ги соберам со сите останати шо ги имам со фимој и слики па ке бидит една бројка над 1000
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Колекционери... Empty Re: Колекционери...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот