Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хороскоп.

+28
Ivana
RoTkViCa
METALBOY
misticnata
James Bomb
П.
Punk
Bleak
twilight
pankerishte
nice
Lastojca
Наташа
The Breaking Dawn
sokol
комшивка
TONI
мирАл
T&T
Bojancha
dzole
A GiRL
grgrgr
корун
Master
Џајко
Mary Jane
kojgode
32 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Хороскоп. - Page 3 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by malina Саб Мар 21, 2009 9:16 pm

јас сум шкорпија а подзнаци тави работи незнам,а мислам дека во кинески сум овца или змија хаха ај кажете ми како да проверам шо сум подзнак и во кинески
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 3 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by p4eli4ka Нед Мар 22, 2009 9:07 pm

јас сум лав а др ништо незнам ни подзнак ни ништо

p4eli4ka
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 44

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 3 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by ladyD Вто Апр 07, 2009 10:03 pm

znak: oven (inaetcija)
podznak:devica
kineski horoskop:majmun
abeee sovrsena kombinacija hahaha
ladyD
ladyD
Адаптер4е

Age : 29
Број на мислења : 2
Хоби(работа) : шетање и чатување =]
Забавен? : јаооо па нормално

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 3 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by katusch Нед Јун 28, 2009 2:14 am

вага со подзнак стрелец. во некој хороскоп бев гавран... нз дали беше кинески или не... не вервам во хороскоп, ама мајку му стара едно време месец дена нонстоп ми погодвеше све Very Happy
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 3 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот