Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хороскоп.

+28
Ivana
RoTkViCa
METALBOY
misticnata
James Bomb
П.
Punk
Bleak
twilight
pankerishte
nice
Lastojca
Наташа
The Breaking Dawn
sokol
комшивка
TONI
мирАл
T&T
Bojancha
dzole
A GiRL
grgrgr
корун
Master
Џајко
Mary Jane
kojgode
32 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 11:01 pm

Џајко напиша:Дај бе некој нека се активират да ми кажит шо сум подзнак!!!

Ќе свртиш на првата стана и ќе побараш пост од Мастер, и во него имат линк,потоа ќе кликнеш на линкот и ќе се отвори страница за хороскоп на која многу добро се објаснети следните чекори кои треба да ги превземеш за да дознаеш кој е твојот подзнак.
Напомена: страната е пишувана на српски јазик, па ако ви треба помош околу преводот обратете се на психијатар, пошо после олку објаснување мислам дека немат шо друго да се објаснит.

Задоволен???

А ако толку немојш да се снајш, кажи кој месец си роден и во колку сатот и ке ти пресметаме.......
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 2:55 am

Стрелец сум,а во еден хороскоп шо гледав(не ми теквит на името),бев џбун SmileSmile
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by комшивка Саб Јан 24, 2009 6:41 pm

И знак и подзнак - Близнаци.. Very Happy А во кинески мислам овца беше за 1991 така?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:45 pm

јас сум лав а подзнак незнам
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by комшивка Саб Јан 24, 2009 6:45 pm

Najnepravednija izreka o Blizancu:
“Blizanci su dvolični.

”Blizanac je brz, živahan, radoznao, komunikativan, društven, spretan. Radi više poslova istovremeno. Na licu ima masku. Voli znanje radi njega samog. Mladalačkog je izgleda i duha.
Ljubav

Blizanci se trude da svoje ideje plasiraju svuda, pa čak i u ljubavi. Stalno su u potrazi za najboljom varijantom. Na tom planu ostaju večno mladi do same starosti. Oni ne znaju da mrze, ali im ni ljubav nije duboka. Njih ne zanima eros vec površan flert i brzo su zadovoljeni. “Sve rade na brzinu, pa i one stvari”. Pravu ženu teško mogu da uzbude i zadovolje.

Ова ми го погодија Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 25, 2009 3:07 pm

јас сум вага ама не вервам во хороскоп мн мн зш мислам дек зависит од карактерот не од то кој месец си роден Wink
иначе во сите хороскопи шо ги иам видено ама буквално сегде пишит дек вагите се неодлучни шо е мн точно зш неодлучноста е најголемото проклетие во животов мој Wink подзнак стрелец Wink
иначе се сложвам со T&Tза то со планетите ова она..Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 3:09 pm

The Breaking Dawn напиша:јас сум вага ама не вервам во хороскоп мн мн зш мислам дек зависит од карактерот не од то кој месец си роден Wink
иначе во сите хороскопи шо ги иам видено ама буквално сегде пишит дек вагите се неодлучни шо е мн точно зш неодлучноста е најголемото проклетие во животов мој Wink подзнак стрелец Wink
иначе се сложвам со T&Tза то со планетите ова она..Wink

јас не сум баш неодлучна..... Neutral
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Наташа Нед Јан 25, 2009 3:27 pm

Во хороскоп сум Овен, подзнак не знам, ме мрзит да глеам, а во кинески сум петел.
Иначе, не вервам во неделен или месечен хороскоп, ама оние шо се за заеднички карактеристики по знакој, ногу ми се интересни, и скоро по све сум таква, освен нешо малку ак се разликвит.
п.с. за ова зборвев.
њњњ.хороскоп.ком.мк Ојте само на латиница, ме мрзит да менвам и видите таму лево.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 8:06 pm

горд стрелец во хороскоп..хух..подзнак не знам шо сум///иначе вервам во некој хороскопи кај шо пишит некој општи карактеристики иначе она по списанијана е безвезе
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:27 pm

ЛАВ сум , а подзнак или вага или шкорпија
Инаку подзнак се определвит според часот на раѓање и имат посебен календар (ај така да го нарецам) а излегвит во некои списанија поззз

nice
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:28 pm

а заборајв инаку вервам во хороскоп , а за погодвење не секогаш.

nice
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 12:11 pm

Master напиша:
The Breaking Dawn напиша:јас сум вага ама не вервам во хороскоп мн мн зш мислам дек зависит од карактерот не од то кој месец си роден Wink
иначе во сите хороскопи шо ги иам видено ама буквално сегде пишит дек вагите се неодлучни шо е мн точно зш неодлучноста е најголемото проклетие во животов мој Wink подзнак стрелец Wink
иначе се сложвам со T&Tза то со планетите ова она..Wink

јас не сум баш неодлучна..... Neutral


ти завидвам Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 1:50 pm

Риби сум.
Иначе не ги читам тие работите во списанијата и не верувам.Само во тие така општи карактеристики на знакот.
Во подзнак појма неам шо сум pirat
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by twilight Сре Јан 28, 2009 5:18 pm

јас сум вага во хороскоп,а подзнак водолија Smile Комбинација упм Smile А она шо го пишет во списанијана благе везе немат.Иначе точно е она шо е за општи карактеристики и толку Smile
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 3:17 pm

Па јарец подзнак лав. си се гордеам со двава знаци и да читам хороскоп зш над 80% ми се погодвит све Smile бај д веј наш свет стандард за нирвана гнр металика земаф заради постерине и хороскоп обавезно читаф Smile 
и да сите карактеристики наведени за јарец ги имат во мене Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Punk Сре Фед 04, 2009 1:01 am

пишит дека јарцине многу зборвет? не ми се вервит
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by TONI Сре Фед 04, 2009 1:56 am

Punk напиша:пишит дека јарцине многу зборвет? не ми се вервит
Почни да веруваш Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by П. Сре Фед 04, 2009 2:51 am

знак -стрелец
подзнак-јарец
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by James Bomb Чет Фед 05, 2009 10:00 pm

Знак: Шкорпија
Подзнак: Јарец

Друго појма неам.
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by misticnata Чет Фед 05, 2009 10:08 pm

знак-близнаци
подзнак-рак
во кинески хороскоп-кокошка
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 8:26 pm

само знам дека сум водолија и толку. не му вервам на хороскопон. сам си го пишам и за чудо 90% точен излегвит Smile
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Punk Пет Мар 20, 2009 10:05 pm

бик сум подзнак водолија.. не се разбирам ак знајт некој нек кажит нешо за ова комбинација Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 10:21 pm

хахахах јас сум Бик...и точно ми е општото дека сум гооолем инаетчија....а иначе не дека вервам мн во хороскоп....ама мн ми е интересно да читам..така да кое и списание да го земам прво хороскоп читам..навика Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Lastojca Пет Мар 20, 2009 10:22 pm

Punk напиша:бик сум подзнак водолија.. не се разбирам ак знајт некој нек кажит нешо за ова комбинација Smile

најнеубо било да си бик а подзнак водолија
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Ivana Саб Мар 21, 2009 9:06 pm

знак близнаци, подзнак бик, и читам хороскоп ко ќе ми дојт при рака нешчо а да купвам само за хороскоп најн.....
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. - Page 2 Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот