Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хороскоп.

+28
Ivana
RoTkViCa
METALBOY
misticnata
James Bomb
П.
Punk
Bleak
twilight
pankerishte
nice
Lastojca
Наташа
The Breaking Dawn
sokol
комшивка
TONI
мирАл
T&T
Bojancha
dzole
A GiRL
grgrgr
корун
Master
Џајко
Mary Jane
kojgode
32 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Хороскоп. Empty Хороскоп.

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 9:37 pm

Кој знак сте во хороскоп, подзнак, кинески хороскоп или било каков хороскоп? И дали верувате во хороскоп во тоа што го пишуваат во секој весник, тинејџерско списание итн. И дали купувавте наш свет само за да го прочитате хороскопот?

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 10:11 pm

Вага, подзнак незнам, во кинески хороскоп сум мајмун, не се замарам со хороскоп, некогаш се дешавало да се погоди нешто. А за Наш Свет, не купвев заради хороскоп, туку заради постерите.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Џајко Сре Јан 14, 2009 10:21 pm

абе како се глеат подзнак??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 10:23 pm

Џајко напиша:абе како се глеат подзнак??

Појма неам. То и мене ме интересират, ај некој по хороскоп шо е многу нека кажит...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by kojgode Сре Јан 14, 2009 10:23 pm

Џајко напиша:абе како се глеат подзнак??
Ќе го крениш знакот и под него ќе го видиш.
Иначе јас сум Близнаци во хороскоп обичен, а во кинески овца.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 12:05 am

знак-вага
подзнак-вага
кинески-коњ

шо беше наш свет???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 1:06 am

Master напиша:знак-вага
подзнак-вага
кинески-коњ

шо беше наш свет???
Наш Свет е списание, кажи како се определува подзнак...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 1:14 am

Незнам, мене ми го определи една другарка. Ке ја прашам и ке ви дам упатства. What a Face
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by корун Чет Јан 15, 2009 4:04 am

Јас сум јарец, не отктивам подетални информации случајно дан пробате да ми го хакните усеров

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:25 pm

мислам дек подзнак се определвит според времето ко си роден ама не сум сигурна.иначе јас сум девица а подзнак мислам бик.
а кинески хороскоп бесе според годината на рагање така?

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 1:38 pm

Еве ви линк за табела на подзанци

имат и упатство така да неморат да објасвам, кој сакат нека си видит

http://horoskop.smscentar.com/astrologija/tabela-podznaka/

и btw скорпија сум била подзнак а не вага :]
ама на граница сум :]
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:55 pm

епа јас не сум била бик грешно имав видено...јас сум измегу риби и овен

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 2:04 pm

Подзнак ми е стрелец. А за кинески според година на раѓање се определува...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by kojgode Чет Јан 15, 2009 2:19 pm

Рак сум бил подзнак. Сигурно оваја вест многу ќе ви значит.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by A GiRL Чет Јан 15, 2009 2:39 pm

btw rib4e/podznak devica valda:P:D
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by dzole Чет Јан 15, 2009 3:21 pm

хороскоп: девица Wink
кинески: ноој шо го турна сокол на рака Razz :хулк: пхахаха
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 4:03 pm

корун напиша:Јас сум јарец, не отктивам подетални информации случајно дан пробате да ми го хакните усеров

пичку матер подзнак да кажеше и мој форум ке си имав!! @@
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Bojancha Чет Јан 15, 2009 5:24 pm

знак рак, по табелана од мареј и подзнак рак, кинески абер неам, иначе вервам во хороскоп...
Bojancha
Bojancha
Сакам ѕвездички
Сакам ѕвездички

Age : 29
Број на мислења : 31
Хоби(работа) : dremenje

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 5:27 pm

Bojancha напиша:знак рак, по табелана од мареј и подзнак рак, кинески абер неам, иначе вервам во хороскоп...

Ак си 92 родена, во кинески си мајмун...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 5:43 pm

Bojancha напиша:знак рак, по табелана од мареј и подзнак рак, кинески абер неам, иначе вервам во хороскоп...

кај е та табела?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 8:18 pm

Јас сум рак по подзнак шкорпија. Идеална комбинација..во кинески хороскоп сум коњ-суштеството шо го сакам најмногу.Си се изнафалив...
Не верувам од типот на хороскоп-Вечер ке те згазнит автобус, ама верувам во влијанието на месечината и планетите врз човек и во заеднички карактеристики
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 8:37 pm

Дај бе некој нека се активират да ми кажит шо сум подзнак!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by корун Чет Јан 15, 2009 8:43 pm

Шегобиец си подзнак

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Mary Jane Чет Јан 15, 2009 8:55 pm

Џајко напиша:Дај бе некој нека се активират да ми кажит шо сум подзнак!!!

Пресметај сам...Имаш упатства на претходната страна...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by мирАл Чет Јан 15, 2009 11:00 pm

јас сум лав, а подзнак црнец хаха
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Хороскоп. Empty Re: Хороскоп.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот