Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

+29
METALBOY
Milan
kasper
PhiLL * E
Karan
Page
TONI
Bleak
noviot
корун
L S D
Punk
mitan
pankerishte
Lastojca
Болиглава
Gangi
Odyssey
Ludi Milojko
Master
T&T
Mary Jane
fairy
Jordison
folder
sokol
xpert
Marej
kojgode
33 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by корун Сре Aвг 12, 2009 12:37 pm

Ова е трејлер за филм?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Азра Сре Aвг 12, 2009 2:46 pm

бев прашана-одговорив.
не гледам ништо лошо да знаеш ЗОШТО сакаш некој бенд, ја почитуваш нивната музика и она за што се залагаат. на 25 години во музиката бараш и гледаш нешто повеќе од 2-3 срцепарателни стихови и страшен гитарски риф.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Болиглава Сре Aвг 12, 2009 3:41 pm

Ај да се рефреширам јас.
Омилени бендој: Pink Floyd, Queen, Coldplay, Rage Against The Machine, Led Zeppelin, Alice in Chains, Depeche Mode, Enigma...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Џајко Сре Aвг 12, 2009 4:50 pm

корун напиша:Ова е трејлер за филм?

Мизар Timeless xD
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Punk Сре Aвг 12, 2009 5:04 pm

Punk напиша:Amebix, Ramones, Kud Idijoti, Cock Sparrer, Cockney Rejects, Dead Kennedys, Ebba Gron, Anti Cimex, Misfits, 4 Skins... ама најмногу Adicts Smile
ај да додам уше некој: The Casualties, The Clash, Anti nowhere league, Buzzcocks, Toy Dolls, Abrasive Wheels, Aus- Rotten, Bad Brains , The Briggs, The Business, Rancid, Leftover Crack ,The Last resort , The Bastards, The Hives, Extreme Noise terror, Dropkick Murphys.... bounce bounce
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Џајко Сре Aвг 12, 2009 5:11 pm

Азра шега на страна, те разбирам ги сакаш мизар ги почитуваш ама ова све шо го напиша не се цитирам " многу полиња". То е едно поле музичко без разлика шо во текстовите имат елементи на патриотизам, национализам, историја, традиција. То се белези на бендот. Едноставно се одлучиле да прает таква музика, таква музика ги исполнуват.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by корун Сре Aвг 12, 2009 5:36 pm

Азра напиша:бев прашана-одговорив.
не гледам ништо лошо да знаеш ЗОШТО сакаш некој бенд, ја почитуваш нивната музика и она за што се залагаат. на 25 години во музиката бараш и гледаш нешто повеќе од 2-3 срцепарателни стихови и страшен гитарски риф.

Форумов е “Адаптер“, а не “Шекспир и пријателите“...Не ме разбирај грешно, учи се на шеги и малу поопуштена атмосфера...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Рокси Сре Aвг 12, 2009 7:03 pm

Да, и форумот е место за искажување на своите мислења и ставови.
Секој има право да напише или да не напише реферат со објаснување зошто застапува некој став... а во конкретнава ситуација, како го доживува таа бендот.
И да, вас никој не ве тера да читате толкави постови, слободно можете да го прескокнете.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by корун Сре Aвг 12, 2009 8:36 pm

Или пак можеме да бидиме саркастични...

Ако ти е непознат терминов би ти препорачал Википедија и слични информативни страници...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Рокси Сре Aвг 12, 2009 9:30 pm

Многу добро ми е познат терминот, и да, фала на препораката за википедија.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Азра Чет Aвг 13, 2009 11:37 am

да не одиме waaayyyy офтопик, се разбравме. опуштени сте, јас штиркана сум rabbit

џајко, да тоа се сите обележја на музиката на Мизар, која влијае врз повеќе полиња. запознај се со сите сфери на дејствување на Мизар и членовите.
уште еднаш ќе кажам, во музиката барам и наоѓам нешто далеку подлабоко од трескање од земја.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Џајко Чет Aвг 13, 2009 3:22 pm

Азра напиша:да не одиме waaayyyy офтопик, се разбравме. опуштени сте, јас штиркана сум rabbit

џајко, да тоа се сите обележја на музиката на Мизар, која влијае врз повеќе полиња. запознај сe со сите сфери на дејствување на Мизар и членовите.
уште еднаш ќе кажам, во музиката барам и наоѓам нешто далеку подлабоко од трескање од земја.

па те замолив тебе да ме запознајш...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично. - Page 3 Empty Re: Омилена група, пејач, ансамбл или нешто слично.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот