Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

+19
God of Thunder
blesava008
Џајко
Golub-Samoubica
REGINA
noviot
П.
Odyssey
rihanna
Lastojca
Infected
Bleak
Angelic
комшивка
sokol
T&T
корун
Mary Jane
kojgode
23 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Каролина или Елена?

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Vote_lcap58%Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Vote_rcap 58% 
[ 14 ]
Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Vote_lcap42%Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Vote_rcap 42% 
[ 10 ]
 
Општо гласови : 24
Back
 
 

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 10:41 pm

Која од овие две мислите дека е подобра?
И образложете ги позитивните и негативните страни на двете. И можете да кажете кој песни нивни ви се допаѓаат а кој ве иритираат.
Било како било и двете се добри во една иста работа, не мислам на пеењето.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Mary Jane Вто Јан 13, 2009 1:11 am

Оваа тема е повеќе за машките на форумот, меѓутоа јас лично ја сакам Елена повеќе, затоа што ми е поприродна и позгодна (мислам дека ќе се согласите), кога се работи за песни од Елена ја сакам Есен во мене, а ме нервира 192. Каролина е поголема шема од Елена, нема направено утка во облекување, ама изборот на дечковци не и е баш на ниво. Од Каролина омилена песна ми е Слатка горчина.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by корун Вто Јан 13, 2009 3:50 am

Mary Jane напиша:Оваа тема е повеќе за машките на форумот, меѓутоа јас лично ја сакам Елена повеќе, затоа што ми е поприродна и позгодна (мислам дека ќе се согласите), кога се работи за песни од Елена ја сакам Есен во мене, а ме нервира 192. Каролина е поголема шема од Елена, нема направено утка во облекување, ама изборот на дечковци не и е баш на ниво. Од Каролина омилена песна ми е Слатка горчина.

Малце ги имаш измешано работиве, Елена е поголема шема од Каролина, и Елена имат една тетратка, сега мојт и две со листа од дечковци, морат да имат некој шо е под нормала....Каролина ваљда во грешни типој се заљубвит иако не и ги знам дечковците. poz
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 1:36 am

мене и од двете сите песни ме иритирет а и двете ко личности. Сепак, Каролина има гласиште, а Елена некое турбо шуштливо гласче за жалење. Имаше една песна од Каролина ко беше мала, е та ми е уба, ама не ми теквит
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by sokol Нед Јан 18, 2009 1:38 am

каролина сепак
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 3:04 am

ни едната ни другата ама ако веќе инсистирате.. Елена Surprised
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 11:24 pm

Каролина. иако не ги сакам ни двете во последно.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Bleak Чет Апр 02, 2009 12:15 am

Двете не ми се нешо баш привлечни во нивното пеење... али има некои убај песни... Каролина: Први Март најуба ми е ... елена: Есен во мене е уба балада... иначе Каролина имат ногу поснажен, пубаф глас и поубаф фкус на облеквење и така...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Infected Сре Апр 08, 2009 11:07 pm

Елена Ристеска дефинитивно Razz
Infected
Infected
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 40

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Lastojca Сре Апр 08, 2009 11:13 pm

елена за мене е една од најубајте шо имат излезено кј нас на мак сцена и имат мн јак глас ама не знам зш каролина појке ја поштовам така да за каролина гласав
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by rihanna Сре Апр 08, 2009 11:21 pm

елена дефинитивно... Very Happy Razz
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Odyssey Сре Апр 08, 2009 11:26 pm

За пеење е подобра Каролина, ама пак за ... Елена е.......
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by П. Сре Апр 08, 2009 11:29 pm

Каролина имат поубав глас а Елена е по секси и и јас ко Блажо ја сакам Први март од Каролина
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by noviot Сре Апр 08, 2009 11:55 pm

Каролина можда поубо пејт ... ама Елена неморат да ја слушаш само да ја глеаш доволно е.... заклучок Елена > Каролина Twisted Evil
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by REGINA Чет Апр 09, 2009 12:18 am

мене пак, двене ми се грди и двене пејат исто ко петлине од сабајле. Уствари петлине пубо пејат.. се извинувам на сите петли, ама каролина и елена се... мн катастрофа бе.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Lastojca Чет Апр 09, 2009 12:36 am

REGINA напиша:мене пак, двене ми се грди и двене пејат исто ко петлине од сабајле. Уствари петлине пубо пејат.. се извинувам на сите петли, ама каролина и елена се... мн катастрофа бе.

катастрофа?
е кој се поарни кј нас според тебе
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Golub-Samoubica Чет Апр 09, 2009 12:57 am

Lastojca напиша:
REGINA напиша:мене пак, двене ми се грди и двене пејат исто ко петлине од сабајле. Уствари петлине пубо пејат.. се извинувам на сите петли, ама каролина и елена се... мн катастрофа бе.

катастрофа?
е кој се поарни кј нас според тебе

Баш така кој се поарни? -Башка да напоменам кој бомбишта се двене,Каролина една нога шо имат Аууууууу за под пазуви. Елен4е срцено паки уфффф .АлоооООооООООооо како мојш да речиш дека се грди ,осим ако не си ти поуба шо е тешко вероватно.Ај Љуби те деда Јоше у чело.
Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска 20081208181050karolinag
Стринати Каролина
Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска 62771684
Теткати Елена ....Морав да ги стам сликиве за да видит кој се како се дан не ги знајт Regina и една специјална слика за тинкачите.
Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска 57380561
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Џајко Чет Апр 09, 2009 11:41 am

После Калиопи во Македонија Каролина е најјак женски вокал од естрадава.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by REGINA Чет Апр 09, 2009 10:02 pm

Golub-Samoubica напиша:
REGINA напиша:мене пак, двене ми се грди и двене пејат исто ко петлине од сабајле. Уствари петлине пубо пејат.. се извинувам на сите петли, ама каролина и елена се... мн катастрофа бе.
Баш така кој се поарни? -Башка да напоменам кој бомбишта се двене,Каролина една нога шо имат Аууууууу за под пазуви. Елен4е срцено паки уфффф .АлоооООооООООооо како мојш да речиш дека се грди ,осим ако не си ти поуба шо е тешко вероватно.Ај Љуби те деда Јоше у чело.
Пејачки и порно актерки се два различни поими. Пејачкине пеат, а порно актеркине се ебет. Овие две имет напраено некоја евтина таква комбинација, и двене се загубени во таквиот стил. Пошо ни знат да пејат а ниту знат да глумат.

А една убајна да видиш во живо шо ја имеееет. Ко ги видов ќе се онесвестев... од убајни pale . Оние шо ги средват во фотошоп да им се живи и здрави...
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by blesava008 Чет Апр 09, 2009 10:15 pm

факт е дека елена е поуба од каролина но сепак абер е од пеење...
сакам да кажам дека каролина е поискусна од елена и поубав глас имат...
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Mary Jane Чет Апр 09, 2009 11:25 pm

REGINA напиша:А една убајна да видиш во живо шо ја имеееет. Ко ги видов ќе се онесвестев... од убајни pale . Оние шо ги средват во фотошоп да им се живи и здрави...

Баш се убај во живо. Особено Елена.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Angelic Чет Апр 09, 2009 11:28 pm

Mary Jane напиша:
REGINA напиша:А една убајна да видиш во живо шо ја имеееет. Ко ги видов ќе се онесвестев... од убајни pale . Оние шо ги средват во фотошоп да им се живи и здрави...

Баш се убај во живо. Особено Елена.

убави се бе.. иако сите слики им се фотошопирани.. во живо се убави. можда имаат некоја акна на челоно ама сега пак и тие се луѓе.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by God of Thunder Пон Апр 20, 2009 11:39 pm

Нормално дека Елена за ништо не ја давам.
God of Thunder
God of Thunder
Son Of Odin

Age : 37
Број на мислења : 9

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by pankerishte Вто Апр 21, 2009 3:09 am

Елена Елена cheers зш немат некое Перверзно Смајли? silent Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Page Вто Апр 21, 2009 10:07 am

pankerishte напиша:Елена Елена cheers зш немат некое Перверзно Смајли? silent Razz
Го делам мислењето. За Елена посебно смајли требит. напалено.
Page
Page
Хидролог
Хидролог

Age : 36
Број на мислења : 91
Хоби(работа) : Фрлање камен преку рамо
Забавен? : Ич. Шокирам, носам на имбецилни забави по исплукани улици.

http://silence.heavenforum.com

Вратете се на почетокот Go down

Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска Empty Re: Каролина Гочева vs Елена Ристе(в)ска

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот