Дигимон, Покемон, DBZ

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Болиглава on Нед Јан 11, 2009 1:47 am

Ги гледавте ко помали? Дали можеби сеуште ги гледате? Може да дадете детален осврт на некои од ликовите. Cool
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 27
Број на мислења : 1166

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Mary Jane on Нед Јан 11, 2009 2:06 am

Леле ко бевме тро помали... Rolling Eyes Убај спомени иам, памтам дека жетони и албуми збиравме, па се менвевме...А омилен лик, се знајт - Пикачу, а од овие негативциве Тимот Ракета...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by kojgode on Нед Јан 11, 2009 3:00 am

Пикачу - познат по своите молњи - еволуира во раичу
Чармандер - оган фрлат - незнам во шо еволуират чаризард мислам или нешто така итн не ми теквет другите имам албум ама ме мрзит да го барам


Последната промена е направена од kojgode на Нед Јан 11, 2009 3:38 am. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by корун on Нед Јан 11, 2009 3:01 am

Јас со кане собираф покемон и за малце не освојв компјутер
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Болиглава on Нед Јан 11, 2009 3:05 am

корун напиша:Јас со кане собираф покемон и за малце не освојв компјутер
Слабо.
Јас тогаш собирав Изи мизија. И го собрав.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 27
Број на мислења : 1166

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by корун on Нед Јан 11, 2009 3:06 am

За изи не даваја компјутер, иначе сеа ми текна слагалица праефме уште то со печат ни фалеше Crying or Very sad
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Marej on Нед Јан 11, 2009 3:37 am

Го обожавав од Дигимон она шо сереше розови лајна.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by kojgode on Нед Јан 11, 2009 3:39 am

Јас најмногу го обожавав цртано ДБЗ и сите епизоди од првата сезона и од З ги изгледав. За подетални информации за овој цртан треба да го прашаме Спасе ДБЗ (од кај жижи). Ако го натераме да се регистрира ќе дознаете многу за овој цртан дури и премногу.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by fairy on Нед Јан 11, 2009 3:45 am

дигимооооонннн :D Таичи најмногу го сакав хixixi:D а од женските сестра му од Таичи, Хикари и нејзината Гатомон лалалалала
и ако го давет, пак ке го гледам хехе
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 278

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Golub-Samoubica on Нед Јан 11, 2009 5:33 am

Ja so Spase kaj Zizi gledam DragonBall,i osobeno mi se dopadna serijata koga toj so opasot so bese ke go utepase tamo na eden i ke mu pustese kamehame-bran i togas brat mu ke se naljutese na ovoj drugiot bez opas i ke mu odese na ovoj,ama toj ke bil pojak i ke go utepa so Lopta-Zivota,ama mnogu to ke go istroselo i zato ke se vratit doma da se natrenirat kaj negoviot ucitel so bradata i so bastumot so bil jak uste kako mal i posle od ko se navezbal ovoj mu isol i pak go utepal na ovoj so bil dojden so spejssatl i ke se pretvori zaso so mesecinata vo King-Kong i ke rusi se i posle toj ke porasnel golem ali to bese vise vo DragonBallZ
Golub-Samoubica
Golub-Samoubica
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 125
Хоби(работа) : Masturbiram pred kompjuter
Забавен? : Uf uste prasvis

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by sokol on Нед Јан 11, 2009 3:20 pm

јас многу сакав да гледам дигимон и омилен ми беше онај волкон не знам како се викаше а од покемон нај јак ми беше тогепи
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Master on Чет Јан 15, 2009 12:31 am

Јас си го сакав Дигимон и уште си го сакам (си го имам на компјутер, ама само првата сезона). Се разбират Јамато ми бесе најјак и тоа неговото мислам Габумон или така нешто се викаше....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by dzole on Чет Јан 15, 2009 4:11 pm

гледав ДБЗ џо дете .. ако се земе во предвид дека и во 7мо одд сеуште сме деца .. и ептен јако мотаф на тие покемон во форма бев тогаш хохохо
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by мирАл on Чет Јан 15, 2009 10:15 pm

Dzole(~,^) напиша:гледав ДБЗ џо дете .. ако се земе во предвид дека и во 7мо одд сеуште сме деца .. и ептен јако мотаф на тие покемон во форма бев тогаш хохохо

да да мн јак во мотање ќе ги смоташе сите деца, и после кај мене да те соберам хаха!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 28
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by LED ZEPP on Пет Јан 16, 2009 5:02 am

а она како се викаше со вртимушки нешо?

тоа беше мн култен цртан
LED ZEPP
LED ZEPP
Адаптер4е

Age : 26
Број на мислења : 13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by kojgode on Пет Јан 16, 2009 5:05 am

LED ZEPP напиша:а она како се викаше со вртимушки нешо?

тоа беше мн култен цртан
Беј блејд. Дранзер движи сееее!!!

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Odyssey on Вто Јан 20, 2009 9:33 pm

Респекат за Голуб Самоубица! Ме изнасмеа, ко секогаш.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 62
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by мирАл on Вто Јан 20, 2009 10:38 pm

Издолжиииииии се стапууууууу!!! Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 28
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Lastojca on Сре Јан 21, 2009 8:43 pm

хаха леле дигимон јас ги гледав другиве слабо..мислам дека тие цртани се опасни мојт неубо да влијает на развитокот на детето ...страшно се ретардирани..ама во филм влегвевме многу со нив Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Ludi Milojko on Сре Јан 21, 2009 8:47 pm

Dap ama ne tolku cesto ke ke sum gi fatel
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 60
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by REGINA on Пет Јан 23, 2009 3:14 pm

хаха Дигимон... то беа.. Таичи, Јамато, Сора, Коширо, Џо, Мими, Такеру, Хикари... леееелее абе тогаш ги имам учено напамет и сите имиња од дигимониве кој во кое се развивет.. и ден денес ги памтам оф хехех никогаш не ќе пораснам .. сепак омилен цртан во серии ми е тој
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 28
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by The Breaking Dawn on Саб Јан 31, 2009 9:14 pm

јас ниту еден не знам многу ми беа глупи отсекојпат Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 1107

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by noviot on Саб Јан 31, 2009 9:28 pm

дигимон само го глеав зш најак цртан беше , другиве глупости живи, Digimon ftw
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 69
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Mary Jane on Нед Фед 01, 2009 12:49 am

REGINA напиша:хаха Дигимон... то беа.. Таичи, Јамато, Сора, Коширо, Џо, Мими, Такеру, Хикари... леееелее абе тогаш ги имам учено напамет и сите имиња од дигимониве кој во кое се развивет.. и ден денес ги памтам оф хехех никогаш не ќе пораснам .. сепак омилен цртан во серии ми е тој

Жетоните дали ги имаш уште, зш знам дека собра прилично многу...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by П. on Нед Фед 01, 2009 5:45 pm

дигимон најмногу го гледав , а најјако ми беше во dbz прасено ко ќе ги собереше некој топките и то ко ќе речеше САКАМ ЖЕНСКИ ГАЌИЧКИ pig
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 27
Број на мислења : 132

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Дигимон, Покемон, DBZ Empty Re: Дигимон, Покемон, DBZ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот