Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by T&T on Нед Фед 15, 2009 5:21 am

Повеќе ве исполнува кога нанесувате болка или кога ви ја нанесуваат?
Мастер, сакам долг одговор од твоја страна

Јас сум појќе садист, ама многу сакам болка (не секаква) и многу можам да ја поднесам. Сепак, појако е да си садист....
Вие?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by kojgode on Нед Фед 15, 2009 2:26 pm

Jaс појќе сум садистички настроен.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Mary Jane on Нед Фед 15, 2009 2:51 pm

kojgode напиша:Jaс појќе сум садистички настроен.

И јас.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Bleak on Нед Фед 15, 2009 2:59 pm

Садист Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by The Breaking Dawn on Нед Фед 15, 2009 5:44 pm

садист и јас ...Razz;)
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 1107

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Punk on Нед Фед 15, 2009 9:16 pm

зш сите садисти сте? ај и јас сум
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 29
Број на мислења : 505

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Jordison on Нед Фед 15, 2009 10:47 pm

Jas sum sadomazo. ho ho ho
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 27
Број на мислења : 301

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by noviot on Пон Фед 16, 2009 12:21 am

Jordison напиша:Jas sum sadomazo. ho ho ho
и ја и ја lol!
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 69
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Master on Пон Фед 16, 2009 1:48 am

Моќта е најголем афродизијак.
Не се сеќавам кој го напишал ова, ама потполно се согласувам со него.
Најверојатно сега си викате ВТФ имат ова со садизам и мазохизам.
Тука доаќа и заклучокот дека колку повеќе болка им нанесуваме на другите, толку побожествено се чувствуваме.
Садизмот не е само нанесување болка туку и уживање во понижвувањето и казнувањето на другите.
Во сексот (но и обично), садизмот е облик на малигна агресивност. Тука главниот акцент на уживање не се става на сексуалниот чин, туку над апсолутната власт над партнерот.
Мазохизмот може да се нарече абтосадизам. Наместо нанесување болка на другите, личноста ја свртува својата агресивност кон себе.
Докажано е дека мазохизмот се користи како начин на казнување себе си за некое дело. Преку ова извитоперено казнување би се согледала грешката, би се постигнало спокој со себе ради истата, или во некои религиозни сфаќана би се спасиле од гревовите.
Сепак, мазохизмот едноставно е уживање во болката која сами си ја нанесуваме.
Садо-мазохизмот е уживање во двете - и нанесување и примање болка и е најчесто употребувана форма при сексуален чин.
Јас сум садо-мазохист најмногу, и многу често уживам сама да си нанесвам болка.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Obibos on Пон Фед 16, 2009 2:05 am

noviot напиша:
Jordison напиша:Jas sum sadomazo. ho ho ho
и ја и ја lol!
И јас и јас pig
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 28
Број на мислења : 262

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што сте повеќе? Садист или мазохист? Empty Re: Што сте повеќе? Садист или мазохист?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот