Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by T&T on Пет Фед 13, 2009 8:24 pm

Ова е мн деликатна и сложена дискусија. Некои би рекле дека никогаш не би го направиле тој чекор доколку нивното дете е посвоено, а некои едноставно би му кажале за да не дојде до непријатни прашања и ситуации.
Кое мислење го застапувате вие и зошто?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by kojgode on Пет Фед 13, 2009 9:29 pm

На 5-6 години ко ќе е доволно големо до негде да сватит и доволно мало да не креват паники. Зш ако е влезено во пубертет опасно е, а ако кријаш до 20-30 години или сма да дознајт најлошо е то мислам.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by tHeJunKy on Пет Фед 13, 2009 9:50 pm

многу филмој имате гледано...хех. иначе шознам, 5-6 или 15-16 години... а паники неморат да значит дек ќе кренит, освен ак не го имаш разгалено...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 109
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by Lastojca on Пет Фед 13, 2009 10:15 pm

ко ке почнит да разбират
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by корун on Саб Фед 14, 2009 1:21 am

Од мали нозе ке му кажам посвоен дек е, дури и пред да се социјализират кун 1-2 оделение за да му станит природно и не мислит дек е нешо поразличен од другиве и да немат некој комплекси...

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by noviot on Саб Фед 14, 2009 2:06 am

најубо е првиот мобилен ко ке го имат, на пример во четврто и скоро никој не ке го барат од почеток , и тогаш смс да му пуштет или мајкаму или таткому "сине ти си посвоен" и то ке се израдвит зш првата порака му стигнала на мобилниот и немат да го прифатит лошо What a Face
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 69
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by zzz on Саб Фед 14, 2009 2:26 am

мислам требит негде кон 12 13 незнам да почнит да разбират нешто и да е доволно паметно да го ценит то шо е посвоено зато шо сигурно мн поубо е така от колку цел жиивот по домој. мене ак ми кажет утре дека сум посвоена нормално немат да ми е свеедно ама ке го ценам то шо го имет напраено...
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 27
Број на мислења : 174

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by PhiLL * E on Саб Фед 14, 2009 2:59 am

jas na pr bi sakal ak sum posvoen so pobrzo da mi kazat da znam da gi zakoljam .... oti maf im e rabotava !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 27
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by Master on Саб Фед 14, 2009 3:22 am

корун напиша:Од мали нозе ке му кажам посвоен дек е, дури и пред да се социјализират кун 1-2 оделение за да му станит природно и не мислит дек е нешо поразличен од другиве и да немат некој комплекси...

Исто.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by T&T on Саб Фед 14, 2009 2:55 pm

и јас мислам дека би требало да се кажит од најмала можна возраст, ама да се дајт до знаење не дека само е посвоено детето, туку и дека вистинските родители не се секогаш оние биолошките, туку оние шо те одгледале и те напрајле чоек.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by Bleak on Саб Фед 14, 2009 3:21 pm

Искрено ко ќе почнит да разбират 2-3 одделение и ќе му кажам дека пак си го сакам ко мое дете и дека нема потреба да се срамит од другите. Мај опинијн
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by malina on Саб Фед 14, 2009 7:13 pm

Ко ќе почнит да разбират некои работи,а мислам дека то е на 4-5 години
malina
malina
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by Mary Jane on Саб Фед 14, 2009 8:16 pm

Ќе го спремам од мало да се навикне на изненадувања и разочарувања и ќе му кажам шо побрзо.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by МаКсач on Саб Фед 14, 2009 10:02 pm

Е да пријатно изненадување ќе му спремиш Very Happy
Јас би му кажало уште од ко ке почнит да растит, да сфаќат од мало.
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 27
Број на мислења : 82

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by misticnata on Нед Фед 15, 2009 12:49 am

сите можиме да си кажвиме како сакаме ама да сме ние на местото од тие родители мислам дека ќе се плашиме да му кажиме на детето од мало зато шо ќе ни е страв дан не остајт и можит да почнит да си ги барат вистинските родители...јас мислам дека би му кажала ко ке сватам дека детето е спремно за да ја прими таа вест и ко ке сум свесна дека нема да ја изгубам неговта дотогашна љубов, неможет да се одредет години бидејќи сите деца не созревет исто
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by *Rhythm Divine* on Сре Мар 04, 2009 7:55 pm

Јас мислам дека уште од мало треба да е свесно дека тие уствари не му се биолошки родители. Во пубертет ако дознае, ќе настане голем шок за него и ќе биде многу полошо.
Сепак знам дека е тешко туку така да е соочено со тој факт,меѓутоа тие што не му се биолошки родители треба да го наведат на тоа дека сепак покрај се тие го сакаат.
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 26
Број на мислења : 33

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by METALBOY on Вто Мар 17, 2009 10:15 pm

полесно ке прифатит како мало, а ако е големо кун 18
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by корун on Вто Мар 17, 2009 10:17 pm

Ако е уш поголемо кун 27 cyclops

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by METALBOY on Вто Мар 17, 2009 10:27 pm

ке му речиш дека го откажвиш и не морат да знајт Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by pankerishte on Сре Мар 18, 2009 3:30 am

Неам коментар.
Лошо е и на 6-7 години пошто постои можност(ако се дознае надвор за него) да го зафркаваат и да почни да си ги мрази родителите.
Јас мислам најдобро е да процени родителот кога е погоден момент,само да не биди на 50 години Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 30
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by KaTeRiNcE on Сре Мар 18, 2009 10:46 am

Хаха,јас ко ќе се карам со брат ми ми велит дек сум била посвоена, а тој е ко изродче до фамилијана така да ми паѓат некогаш неубо зато мислам дек е најубо никогаш да не се кажит на дете дек е посвоено
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 26
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by Punk on Сре Мар 18, 2009 12:47 pm

KaTeRiNcE напиша:Хаха,јас ко ќе се карам со брат ми ми велит дек сум била посвоена, а тој е ко изродче до фамилијана така да ми паѓат некогаш неубо зато мислам дек е најубо никогаш да не се кажит на дете дек е посвоено
не заслужвит да го лажиш.. јас ваљда ќе му кажам на 5-6 години
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 29
Број на мислења : 505

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by ноунејм on Сре Мар 18, 2009 12:49 pm

паа некаде од седум до десет години.. не појке.. али не помалку од седум.. мало е на пет
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 26
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено? Empty Re: Кога е најдобро да му се каже на дете дека е посвоено?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот