Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Bleak on Саб Јан 31, 2009 8:26 pm

Јас ко кавалерче да не реча ќе дам шанса на некоја од дамиве на форумоф да остајт мислење ( значит овај коментароф не се рачунат Smile  ) 
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Angelic on Саб Апр 04, 2009 7:24 pm

Едноставноста е во едноставноста и точка (.)

хахахаххахаххахаа
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 27
Број на мислења : 713

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Mary Jane on Саб Апр 04, 2009 8:03 pm

Мислам дека нема едноставност во комплицираноста. Инаку нема да е комплицирано. Едноставноста е во скромноста.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Bleak on Саб Апр 04, 2009 9:20 pm

Чим сум ја отворил темата имат... Некои работи се комплицирани и луѓето едноставно си почвет и си ја завршвет работата, а нешо шо ке е апла лесно прајме грешки сите. Не ви се десило на писмена математика колку и да си вежбал најлесната задача да ја згрешиш. Е тука е компицираноста во едноставноста и обратно... Rolling Eyes
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by The Breaking Dawn on Саб Апр 04, 2009 9:26 pm

мене то со математиката ми се дешават најчесто
сите ко ке имет 5 јас 3че или нешо зш сум имала грешка во собирање или нешо.Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 1107

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Bleak on Саб Апр 04, 2009 9:28 pm

Абе знам јас... квадрирање операција на тест не сум ја згрешил никогаш, грешки на собирање прам... ке заборам знакон да го менам... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by kojgode on Саб Апр 04, 2009 9:43 pm

То праењето грешки на апла лесни е работи е мислам подценвењето на тие мали работи. А често не ни ги примеќаме и на крај моет да не заебет.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Mary Jane on Нед Апр 05, 2009 2:10 am

Bleak напиша:Чим сум ја отворил темата имат... Некои работи се комплицирани и луѓето едноставно си почвет и си ја завршвет работата, а нешо шо ке е апла лесно прајме грешки сите. Не ви се десило на писмена математика колку и да си вежбал најлесната задача да ја згрешиш. Е тука е компицираноста во едноставноста и обратно... Rolling Eyes

To e oд непосветување доволно внимание на тој проблем од математички аспект. Значи дек треба 100% да се сконцентрираме на секоја запирка, а не само на коренување и квадрирање.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Bleak on Нед Апр 05, 2009 2:39 am

^ Исто така треба да се сосредоточиме на реалноста... дека ништо не може да е 100% ко шо сакаме ние... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Marej on Нед Апр 05, 2009 2:39 am

А јас зш ногу се секирам за ситни работи, стално ми е точно пресметвењето и начинот на работа, ама грешно ја поставјам задачата. Значит заклучок, цел живот го градам на грешна основа. ЈЕЈ!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Mary Jane on Нед Апр 05, 2009 2:41 am

Bleak напиша:^ Исто така треба да се сосредоточиме на реалноста... дека ништо не може да е 100% ко шо сакаме ние... Very Happy

Ко се работит за математика, мојме да се сосредоточиме. Годинава сите писмени ми се со максимум поени, то е доказ за 100% концентрација, а мојт да се применит и на други работи, а не само на математика. Јас ко ке прам нешо, го прам ко шо требит, а не половично.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by REGINA on Нед Апр 05, 2009 2:45 am

Bleak напиша:^ Исто така треба да се сосредоточиме на реалноста... дека ништо не може да е 100% ко шо сакаме ние... Very Happy
ова на пример ти е многу неточно. Се можит да е 100% онака ко шо сакаме ние, ама за то требит ненормален труд, посветеност, концентрација и вакви слични комплицирани зборчиња.
исто и јас ќе се надоврзам за писмениве по математика, 100 поени од можни 100. секогаш.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 28
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Marej on Нед Апр 05, 2009 2:49 am

Br@v!4k0
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Наташа on Нед Апр 05, 2009 5:49 pm

REGINA напиша:
ова на пример ти е многу неточно. Се можит да е 100% онака ко шо сакаме ние, ама за то требит ненормален труд, посветеност, концентрација и вакви слични комплицирани зборчиња.
исто и јас ќе се надоврзам за писмениве по математика, 100 поени од можни 100. секогаш.
Не зависит само од тебе и твојте надчоечки способности и сите зборој шо ги наброја а до чера не знаеше шо значет (шега сум не морат да ми докажиш дек не е така Laughing ), туку и од околностиве и другиве луѓе околу, пошо за некое чудо не си сама на светов.

Ти реџина, да немаше пари или да не те оставаја да ојш на писи, ќе имаше петка математика? Сеуште зависит САМО од тебе?

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 472

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by The Breaking Dawn on Нед Апр 05, 2009 7:03 pm

REGINA напиша:
Bleak напиша:^ Исто така треба да се сосредоточиме на реалноста... дека ништо не може да е 100% ко шо сакаме ние... Very Happy
ова на пример ти е многу неточно. Се можит да е 100% онака ко шо сакаме ние, ама за то требит ненормален труд, посветеност, концентрација и вакви слични комплицирани зборчиња.
исто и јас ќе се надоврзам за писмениве по математика, 100 поени од можни 100. секогаш.

општо бодојте на тест математика немет врска со то колку капацитет имаш за решавање задачи
барем кај математикава не е така
мојш да мозгаш и да не си претпазлив и обратно
врска немет оценките на тестој според мене.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 1107

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично... Empty Re: Едноставноста е во комплицираноста? Шо мислите? - Мислења, конкретни примери и слично...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот