Која смрт е најдобра?

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by bojan_acm on Пон Мар 16, 2009 10:15 pm

Која смрт е најдобрааа!? Клиничка...хехе
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 25
Број на мислења : 33

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by *UnIqUe* on Саб Мај 09, 2009 2:50 pm

Безболна... онака од нишо те стегат срце на пример во во рок од 3 мин готов си ...пубо каде Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 244

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by REGINA on Саб Јун 06, 2009 12:46 am

најуба смрт... никоја, ама пошо морат да се умрит кад тад, то би било да го дајш животот за некого (за дете, за она шо мислиш дека вистина вредит) со цел таа заштитената особа да продолжит да живејт благодарение на тебе.
и умирањето да е во дел од стотинка, безболно оф корс и не премногу трауматично.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 28
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by Karan on Нед Јун 07, 2009 3:33 am

T&T напиша:Со темава од којгоде, се инспирирав и ми текна ова.
Шо мислите која смрт е најдобра или најбезболна?

Јас мислам дека сепак најбезполна е неочекуваната, а за најдобра не знам...Можеби во сон..Најбезгрижна е..
Да се умре за татковината белким, чувството нажалост неможам да го доловам
Karan
Karan
конзервативен
конзервативен

Age : 29
Број на мислења : 11

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by folder on Вто Јун 09, 2009 5:49 pm

REGINA напиша:најуба смрт... никоја, ама пошо морат да се умрит кад тад, то би било да го дајш животот за некого (за дете, за она шо мислиш дека вистина вредит) со цел таа заштитената особа да продолжит да живејт благодарение на тебе.
и умирањето да е во дел од стотинка, безболно оф корс и не премногу трауматично.
Ако спасиш некој со твојот живот и ако тој е свесен за то незнам дали ке имат тој негов живот после то No
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 27
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by Angelic on Вто Јун 09, 2009 9:06 pm

^ e да... после трауми за цел живот.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 27
Број на мислења : 713

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by RoTkViCa on Вто Јун 09, 2009 9:36 pm

T&T напиша:
Јас мислам дека сепак најбезполна е неочекуваната, а за најдобра не знам...Можеби во сон..Најбезгрижна е..


се сложвам....во сон или инфаркт...како било нешто шо трајт кратко и неосетно

_________________
...Ветрот дува, зошто не и ние?!...
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by Angelic on Вто Јун 09, 2009 9:39 pm

абе не морат инфаркт Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 27
Број на мислења : 713

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by REGINA on Вто Јун 09, 2009 11:09 pm

folder напиша:
REGINA напиша:најуба смрт... никоја, ама пошо морат да се умрит кад тад, то би било да го дајш животот за некого (за дете, за она шо мислиш дека вистина вредит) со цел таа заштитената особа да продолжит да живејт благодарение на тебе.
и умирањето да е во дел од стотинка, безболно оф корс и не премногу трауматично.
Ако спасиш некој со твојот живот и ако тој е свесен за то незнам дали ке имат тој негов живот после то No
Финтата е спасениот да не знајт дек бил намерно спасен tongue зш нормално после грижата на совеста ќе го убијат и ќе испаднит дека за џабе ти си го дал животот.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 28
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by Азра on Вто Aвг 11, 2009 1:53 pm

Karan напиша:Да се умре за татковината белким, чувството нажалост неможам да го доловам

така е! херојска смрт, во јуриш, така вреди да се умри, на било која возраст.

и зошто безболна? болката е дел од нас, од животот. со плачен крик доаѓаме на овој свет, со крик треба и да заминеме.

не би сакала само подмолна смрт (намерно убиство) или смрт од вода.

годините не се важни
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 35
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by kirce on Пет Окт 16, 2009 7:51 pm

најдобра смрт хмм ниедна смрт не е добра а не камо ли најдобра ама ак морат векје незнам да падниш од авион,или хеликоптер или .... илинден хихихи
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by tHeJunKy on Пон Окт 19, 2009 10:21 pm

Мирно во сон, ко дедо му од едно другарче...а не вришчејќи и пишчејќи ко патниците во неговиот авион.

_________________
You've waged a war of nerves
But you can't crush the kingdom
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 109
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by dancing_girl on Вто Окт 20, 2009 6:51 pm

При црнечки групњак. И еден на К. окан

dancing_girl
Адаптер4е

Age : 27
Број на мислења : 7

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by mali on Вто Окт 20, 2009 8:04 pm

да се удавим у топла чоколада......само милка да е Very Happy

mali
Адаптер4е

Age : 1118
Број на мислења : 20
Забавен? : дефинитивно не

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Која смрт е најдобра? - Page 3 Empty Re: Која смрт е најдобра?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот