Смрта!

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Смрта! Empty Смрта!

Пишување by kojgode on Саб Јан 24, 2009 6:24 am

Дали се плашите од смртта, и што мислите за неа?


Последната промена е направена од kojgode на Саб Јан 24, 2009 4:25 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by mitan on Саб Јан 24, 2009 11:31 am

само да не ми е пред 65 годинни....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Master on Саб Јан 24, 2009 12:03 pm

Воопшто не се плашам.

"Никогаш нема да дознаеме дали смртта е најубавото нешто што може да ни се случи"
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by mitan on Саб Јан 24, 2009 12:29 pm

Master напиша:
"Никогаш нема да дознаеме дали смртта е најубавото нешто што може да ни се случи"
можит ке дознајме од ко ке умриме....немојш да знајш....хххх
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Alexandra on Саб Јан 24, 2009 2:13 pm

Јас се плашам и то многу.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 27
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Mary Jane on Саб Јан 24, 2009 2:54 pm

Јас не се плашам, ама ако немам смрт исполнета со многу страдање. Ко ќе умирам сакам да се случи брзо и безболно.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by T&T on Саб Јан 24, 2009 2:57 pm

Апсурдно е да се плашиме од смртта-тогаш не би живееле животот со уживање.
Никој не знајт шо всушност претсавуват таа. Источната цивилизациска мисла кажува дека смртта е запирка, а не точка во животот.Таму не се сфаќа смртта како кај нас на западов. Ако некој починит, то го сметет како негово продолжување на животниот пат, а не како негово целосно уништување. Шубо да бевме и ние така позитивни
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Џајко on Саб Јан 24, 2009 4:56 pm

Се плашам од смрт на мои блиски, за моја смрт не се плашам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 28
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by sokol on Саб Јан 24, 2009 6:26 pm

јбг и да погинеш колку можеш ќе се спасиш
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by L S D on Саб Јан 24, 2009 6:34 pm

pa mislam deka e mnogu jaka faca Razz hh ama pak ne i se plasam SmileSmile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 27
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by мирАл on Саб Јан 24, 2009 7:35 pm

Па не се плашам од смрта, Чак Норис ми е другар хаха!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 28
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca on Саб Јан 24, 2009 7:47 pm

не се плашам ...единствено нешо шо ме плашит е тие шо ќе останет после мене...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej on Саб Јан 24, 2009 7:49 pm

Mene pojke me plasit dan ostanam posledna ziva od bliskive, to mi e postrasno.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca on Саб Јан 24, 2009 7:52 pm

Marej напиша:Mene pojke me plasit dan ostanam posledna ziva od bliskive, to mi e postrasno.

се јави 18годишнава
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej on Саб Јан 24, 2009 7:58 pm

aj ne me cepkaj ak sakas da znajs
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca on Саб Јан 24, 2009 8:01 pm

Marej напиша:aj ne me cepkaj ak sakas da znajs

глуперда стара една...
ај мор шо се секираш јас ти заедно ќе умриме ќе се договориме унапред
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by kojgode on Саб Јан 24, 2009 8:02 pm

Lastojca напиша:
Marej напиша:aj ne me cepkaj ak sakas da znajs

глуперда стара една...
ај мор шо се секираш јас ти заедно ќе умриме ќе се договориме унапред
Можам да ви помогнам при ова.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej on Саб Јан 24, 2009 8:04 pm

kokan osobeno pameten si deneska.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca on Саб Јан 24, 2009 8:05 pm

Marej напиша:kokan osobeno pameten si deneska.

како што можеме да забележиме....
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by корун on Саб Јан 24, 2009 10:53 pm

Ак ви излезит некој со пиштол врака, немат да се уплашите? Или не е то зш мојте дан умрите туку комшине дан ги разбудит со пиштолот?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej on Саб Јан 24, 2009 11:13 pm

Нормално.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Ludi Milojko on Нед Јан 25, 2009 1:10 am

nishto posebno akal/a nejkel/a taja pak ke dojt
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 60
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by комшивка on Нед Јан 25, 2009 2:33 pm

Море од толку теми во животов за оваја најдовте да дискутирате?? Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 846

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Master on Нед Јан 25, 2009 3:03 pm

Оваа е најјака!!! bounce
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Stefk0 on Пон Јан 26, 2009 1:47 pm

Темава е само за на сливи в село ко ќе си да дискутираш..

А он топик:

Ак знам дек наскоро веќе ќе умрам .. ќе си умрам јбг шо да прам. не ќе се плашам.. А ак ми се силит некој со двоцевка пред мене.. то е друг муабет.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот