Највисока вредност во животот

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Која е највисоката вредност во животот?

Богатство
 
Среќа
 
Успех
 
Мудрост
 
Спокој
 
Љубов
 
Моќ
 
Слобода
 
Слава
 
Пријателство
 
Фамилија
 
Карактер
 
 
 
Види ги резултатите

Највисока вредност во животот Empty Највисока вредност во животот

Пишување by kojgode on Чет Јан 22, 2009 9:37 pm

Што според вас е најважно, причината поради која целиот свој живот го водите по таа одредена патека?
Зошто баш таа цел, зошто преку тој вид на функција?
Како сте дошле до тој идеал?
Според Демокрит тоа беше среќата, Заратустра проповедаше борба помеѓу двете страни, доброто и злото, Аристотел ја презентираше вредноста на умереност, Декарт мудроста.
Каде сте вие?


Последната промена е направена од kojgode на Нед Фед 01, 2009 4:17 am. Мислењето е променето 2 пати.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Џајко on Чет Јан 22, 2009 9:42 pm

Remember one thing, Family is everything!!!
Фамилија!!!


Последната промена е направена од Џајко на Чет Јан 22, 2009 9:42 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : сакав)
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 28
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by kojgode on Чет Јан 22, 2009 9:43 pm

Џајко напиша:Remember one thing, Family is everything!!!
Фамилија!!!
Специјално за тебе ќе го додам то во анкетава.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Alexandra on Чет Јан 22, 2009 9:53 pm

Љубов и фамилија.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 27
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by корун on Чет Јан 22, 2009 9:56 pm

Слобода и здравје (на фамилијата Very Happy)

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by T&T on Чет Јан 22, 2009 9:56 pm

Ех да можев ќе селектирав појќе....
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by корун on Чет Јан 22, 2009 10:01 pm

Зато овде ке напишиш, појке

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Mary Jane on Пет Јан 23, 2009 1:21 am

Додај хуманизам молим теSmile
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Master on Пет Јан 23, 2009 7:37 am

Мудрост и успех, слободата сама ќе си дојт.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by mitan on Пет Јан 23, 2009 8:25 am

слобода.....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by sokol on Пет Јан 23, 2009 3:16 pm

слава и среќа
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Lastojca on Пет Јан 23, 2009 3:54 pm

леле се изнапишав и ми падна интернетов..значит јас гласав за слобода ,а тешко е да издвојш една, зато шо таја ќе овозможит сите овие други да ги исполниме..сите се надополнвет и се важни мене особено здравјето љубовта кон фамилијата и пријателите...све во комбинација носит среќа..единствено не баш ги ценам славата и моќта кој шо најмногу может да го расипет чоекот
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 27
Број на мислења : 847

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by комшивка on Пет Јан 23, 2009 4:20 pm

Јас ке стегнев слобода, се дури не видов фамилија.. Моја логика - и да си слободен, ако немаш некој близок, некој на кој мојш потполно да се потприш, мислам дека колку и да имаш и пари и пријатели и се, сепак би бил осамен.. Баш сеа за празнициве гледав еден филм со Бен Афлек, чоекон изнајмуват семејство за да не е сам за Божик и за да му се вратат спомени од детството.. Здравје и фамилија - то е најважно според мене.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 846

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by The Breaking Dawn on Пет Јан 23, 2009 10:24 pm

карактер
ак почниш од карактер сите горе наведени се постигвет освен некои од мајка природа шо се даени ко фамилија ама ти требит карактер и то да го зачуваш как шо требит Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 1107

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by A GiRL on Пет Јан 23, 2009 11:50 pm

Фамилијата на прво место.Пошо ако не ти е убо дома,немојш да си целосно среќен.Мудрост ти требит за да успејш во животот,да стекниш моќ,слава...значит ќе имаш богатство,слобода исто,пошо ке си самостоен веќе.Со самото то шо ке си успешен ке си во таков круг на луѓе и мн нормално ќе си стекниш одреден број пријатели(во кој ќе имат секакви морат да признам,и искрени и од корист).Значит ќе имат љубов и тука.(Најголемата кај фамилијата ја потрошивме Razz )
ИиИиИи којќе постигниш се ова...јас мислам мојш да бијш прилично спокоен I love you
Ете,мислам сите ги опфатив,пошо можев да гласам само за едно за жал
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 27
Број на мислења : 169

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by LED ZEPP on Саб Јан 24, 2009 10:25 pm

пријателство
LED ZEPP
LED ZEPP
Адаптер4е

Age : 25
Број на мислења : 13

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Punk on Нед Јан 25, 2009 1:32 pm

јас за љубов гласав иако и другиве се битни. мене љубовта кон луѓево ме прајт среќна
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 29
Број на мислења : 505

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Stefk0 on Пон Јан 26, 2009 1:55 pm

Патриотизмот кај вие море? Им јајме сите лајна на грчиштана ова овде се немат стаено патриотизм.. а ак морат веќе да се гласат фамилија ќе стам Very Happy
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by pankerishte on Пон Јан 26, 2009 9:15 pm

Слобода.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 30
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

Преглед на профилот на членот http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by nice on Чет Јан 29, 2009 10:58 pm

Најпрво од се здравје пошо то е најважно а после успех, зш ако имаш успех значи си успеал скоро во се. Ако јас сум успеала во животот значи ме послужила И срека, после подразбирам дека ке имам богатство, сум дошла до успех со мудрост ако сум успешна ке сум и спокојна зш ке имам пари , со среката ке најдам љубов и ке си оформам фамилија, ке имам пријатели ( А и веке ги имам) со парите ке имам мок, бидејки не сум злобна ке имам и слобода е сега за слава незнам.....

лееее теоријава шо на напишав

nice
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 57

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by П. on Пет Јан 30, 2009 2:45 am

фамилија (братот особеноо Very Happy )
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 27
Број на мислења : 132

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Bleak on Саб Јан 31, 2009 8:40 pm

Да можеше 3 работи да се одберет ќе одбереф фамилија, љубоф мудрост. фамилија - најбитно нешо, мудрост - со неа мојш да имаш све од наведеното, љубоф - имат љубоф имат среќа Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Џајко on Нед Фед 01, 2009 3:33 am

Џајко напиша:Remember one thing, Family is everything!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 28
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by kojgode on Нед Фед 01, 2009 3:34 am

Ај пак цитирај се.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Obibos on Нед Фед 01, 2009 3:34 am

Слобода, здравје и пари по мое а другото само по себе си идат...јас така барем мисљам..ама прво е здрвје
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 28
Број на мислења : 262

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Највисока вредност во животот Empty Re: Највисока вредност во животот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот