The Godfather II Preview

Go down

The Godfather II Preview Empty The Godfather II Preview

Пишување by STIFLER on Чет Јан 22, 2009 1:03 am

Д
ејствието
се одвива околу 1950 година во градовите New York, Miami и Havana.
Гејмплејот изгледа едноставен, ќе се игра во трето лице. Целта на
играта ќе се движи околу правењето различни рекети и други злосторства,
но и негување на фамилијата и други организации.


Во The Godfather II, дизајнерите на оваа игра сакаат да Ве
направат дон што побргу. Играта е направена со мотото "act like a
mobster, think like a don" (однесувај се како гангстер, размислувај
како дон) што сака да посочи на тоа дека таа ќе биде фокусирана и на
"уличниот живот" во кој влегуваат пресметки со насилства, но и
стратегиските одлуки. Како што спомнав, дејствието е околу 50-тите,
истиот период од вториот дел од филмот The Godfather, така што Мајкл
Корлеоне е сеуште ултиматен дон, но по воведот во играта, тој Ве
убедува да започнете ваша сопствена фамилија и зачленувате нови
припадници во неа.


The Godfather II Preview 803747fff52073790fa20e210b97b4de

The Godfather II Preview 6ce2663924be361a57a2d0cbd5379202

The Godfather II Preview C4445316d99ef537d20f344c24d7303e

The Godfather II Preview Bb5694692b0b541bc5abb07eacc3754d

The Godfather II Preview 939ee73120acce7e28f757afab04b93c

The Godfather II Preview Dab970dffdb968d8be9de7b7a9d08644

Пред сето тоа, треба да го направите својот карактер, и како во
многу open-world игри, тој може да изгледа најразлично. Сепак, за да се
зачува една приказна на играта морате да се викате Доминик, но можете
да одберете многу опции околу неговиот изглед.Приказната ќе биде многу препознатлива за фановите на самиот
филм. Играта ќе вклучува огромно насилство, со многу начини како да го
убиете противникот и многу крв наоколу. Сепак, играта не е единствено
фокусирана само на убиствата. И вербалната комуникација завзема голем
дел од неа и ќе биде значаен фактор за прогресирање низ неа.Останува да почекаме до 24 Февруари и да видиме што ќе излезе од
овој наслов. Да се надеваме дека 2009 ќе биде уште подобра година за
игри од предходните две, а и дека Godfather II нема да биде во
исклучоците.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 29
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

The Godfather II Preview Empty Re: The Godfather II Preview

Пишување by kojgode on Чет Јан 22, 2009 7:26 am

Eдвај чекам да излезе оваа игра. Кецон ја свртев 100% сите мисии, сефој ги најдоф ова она лајно не беше нешто екстра посебна ама фан сум на Кум така да и оваја и глупа да е ќе ја играм.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

The Godfather II Preview Empty Re: The Godfather II Preview

Пишување by hollow on Чет Јан 22, 2009 3:39 pm

Јас ликон ке го напрам ко Тошо за да изгледат пореално ко ке мавам рекети
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 28
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

The Godfather II Preview Empty Re: The Godfather II Preview

Пишување by psycho on Пет Јан 23, 2009 8:24 pm

Абе кој ГосподТатко овде памет ми солите, играјте Одбрана на Старинските Градби, и Повик За Работа, и Против Напад!
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 98
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

The Godfather II Preview Empty Re: The Godfather II Preview

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот