Бисери од школо

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by grgrgr on Пон Фед 02, 2009 2:01 pm

можда и ГОРНА ЅИВРА носит Surprised Surprised Surprised Very Happy

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 213

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by tHeJunKy on Пон Фед 02, 2009 2:09 pm

од една соученичка, на енгелски:
-"(Yes I do.) No I don't. I never play ski."
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 109
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Џајко on Пон Фед 02, 2009 2:13 pm

grgrgr напиша:можда и ГОРНА ЅИВРА носит Surprised Surprised Surprised Very Happy
хаахахахха забегана си жими се
хааахахаха
ме иснасмеа хаааааааааааааахахахаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 28
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Наташа on Пон Фед 02, 2009 2:54 pm

Лоле пред некој ден пишит таму печеснајс равенки на табла
а
б
в
д
ѓ
г
И натаму не знаеше ваљда и празно остаде Smile

_________________
Listen to each drop of rain... Whispering secrets in vain...
Frantically searching for someone to hear their story before they hit ground...
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 472

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by The Breaking Dawn on Пон Фед 02, 2009 3:16 pm

Наташа напиша:Лоле пред некој ден пишит таму печеснајс равенки на табла
а
б
в
д
ѓ
г
И натаму не знаеше ваљда и празно остаде Smile

хаха лоле е посебна прича..еднаш учевме за периоден систем и се изнапокажва на хамерот в училница шо го имавме и кажвит кој елемент каде групи нешто и покажвит со рацене и на крај сфати дек хамерот гласит - економската положба на Македонија tongue bounce bounce
или наместо реакцијата трпит-запна -таблата трпит и мават по неа cherry
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 26
Број на мислења : 1107

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane on Пон Фед 02, 2009 9:49 pm

The Breaking Dawn напиша:
хаха лоле е посебна прича..еднаш учевме за периоден систем и се изнапокажва на хамерот в училница шо го имавме и кажвит кој елемент каде групи нешто и покажвит со рацене и на крај сфати дек хамерот гласит - економската положба на Македонија tongue bounce bounce
или наместо реакцијата трпит-запна -таблата трпит и мават по неа cherry

Кај нас имат дупка периоднион од нејзе. Еднаш ко се пренервира, ко почна да мават со прстенине по него ко шо си имат навика и дупка напрај...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Jas** on Вто Фед 03, 2009 12:17 am

SeKoJ BozJi dEn Na TabLa Go PiSeT oVaJ pUsti FoRuM.....

JaS Si ReKoV KuznAjT So e....BeZveZa:)))))))))
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 27
Број на мислења : 37

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by МаКсач on Вто Фед 03, 2009 12:23 am

...и така Исус го распукале на крстот о.0

ЛоЛе : и така јониве се плус минус плус минус плус минус мљус пинус мљус пинус [пауза] мљус и пинус де Smile

Втора година, а уште во WC ојте ....Smile
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 27
Број на мислења : 82

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Mary Jane on Вто Фед 03, 2009 12:30 am

МаКсач напиша:...и така Исус го распукале на крстот о.0

ЛоЛе : и така јониве се плус минус плус минус плус минус мљус пинус мљус пинус [пауза] мљус и пинус де Smile

Втора година, а уште во WC ојте ....Smile

Е ова не го знаев, не знам шо и прајте на жената, само кај вас бисери нови вадит...

Пет по еден пет, пет по пет еден...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Master on Вто Фед 03, 2009 2:02 am

Леле денес на англиски, учевме нешо и имаше некоја тема за некој чоек шо живеел пред 5300 год. и требаше да даваме претпоставки шо бил. И Чичоска талентон викат: Ам најверојатно бил Римјанин!!!
Се умрев од смеење! Од ко ја мавна Џоле со топката на физичко само трескат некој бесмислени работи, не дека порано не се трескаше ама сега појќе доаѓат до израз. Very Happy Very Happy Very Happy
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by комшивка on Вто Фед 03, 2009 3:26 am

МаКсач напиша:...и така Исус го распукале на крстот о.0

ЛоЛе : и така јониве се плус минус плус минус плус минус мљус пинус мљус пинус [пауза] мљус и пинус де Smile

Втора година, а уште во WC ојте ....Smile

хахахаха lol!
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 846

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Master on Вто Фед 03, 2009 7:05 pm

Еф и денес се стропа една глупост на книжевност.Праевме муабет за Панонски легенди, и прашвит професоркана за шо се раскажвит ви неа и типкава шо одговараше ладнокрвно си одговарат - За животните!!!
Патос!!!
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by FalcoN eYe on Сре Фед 04, 2009 2:10 am

Одговарат Симе на час по биологија:
-Со кој систем ги контролираме сите делови од телото?
-Со мускулниот!(требаше да кажит:со нервниот систем)
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 105

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by FalcoN eYe on Сре Фед 04, 2009 2:15 am

Овај бисер е надвор од школото ама сепак ќе го кажам...
Играме пикадо и од ко завршивме еден другар Никола викат:
-леле ве растурив...погодив 1 пејџер,3 двојни и 2 тројни...хехехе
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 105

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by FalcoN eYe on Сре Фед 04, 2009 2:21 am

На час по македонски проф. Славка викат:
-Шо ви е денес на сите?Само зборвите...Преку гла ми дојдовте...Ке го запишам цел клас во забелешка и после на совет ке ве дам...
И Кичов на ова викат:Абе не се секирајте...барем ке се скратени часојте зш ке имат совет...хехехехе
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 105

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by KrOmIdOlA on Саб Фед 07, 2009 6:21 pm

професор КАРАМАЧ :0+0 е 0 , 1 + 1 е 1 попросто немозам да ви казам

KrOmIdOlA
Адаптер4е

Age : 27
Број на мислења : 3

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak on Саб Фед 07, 2009 9:00 pm

Бисероф: Професороф станвит еден и му викат:
-Учеше
-Не
Знајш нешо?
-Не
Ништо ама баш ништо не знаеш?
-Не
-Пу за срамота, јас пак мислеф ке ме изненадиш со то шо нема да ми кажиш нишо а ти вака ми прајш Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak on Саб Фед 07, 2009 9:02 pm

Во втора се тегнит едно дете на последна клупа и проф. по историја:
- Шо се тегниш бе, црнец да би ти го оптегнал Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Болиглава on Саб Фед 07, 2009 10:58 pm

Кољо е еден од најсмешните типој во класон според мене. Без иронија.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 27
Број на мислења : 1166

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Master on Пет Фед 13, 2009 4:31 am

Еден глуп бисер од втора година.
Гледат класнана колку неоправдани имат Станич и му викат:
- Аман бе Игор вчера мајка ти беше нашкола да прашат...
А Станич талентов:
- Ам зш професорке беше, не е умрена, мојт пак да дојт.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Bleak on Пет Фед 13, 2009 2:37 pm

Средата ја станвит граѓанско на една христина:
- Ајде Христина да ја раскажиш последната лекција Very Happy
и оваја
- Ам професорке не можам ме болит ракава од вакцинава (протиф заушки... изглеа умон ја стегаше Smile ) What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 28
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

Преглед на профилот на членот http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by tHeJunKy on Пет Фед 13, 2009 9:40 pm

нешо нашкола праевне муабети, се заебававме, и Верче пробвит да ме навредит и ми викат:

“Шо е бе металец еден!“
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 109
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by корун on Саб Фед 14, 2009 1:37 am

Колку каратен е бисеров?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by комшивка on Саб Фед 14, 2009 2:36 am

tHeJunKy напиша:нешо нашкола праевне муабети, се заебававме, и Верче пробвит да ме навредит и ми викат:

“Шо е бе металец еден!“

хахахахахах каква смешка. а јас мислев дека бисер е нешто ненамерно ко ќе се тропнит.
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 846

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by tHeJunKy on Саб Фед 14, 2009 2:42 am

комшивка напиша:
tHeJunKy напиша:нешо нашкола праевне муабети, се заебававме, и Верче пробвит да ме навредит и ми викат:

“Шо е бе металец еден!“

хахахахахах каква смешка. а јас мислев дека бисер е нешто ненамерно ко ќе се тропнит.

па ова со намера, ненамерно беше тропнато...сфаќаш?! Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 109
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Бисери од школо - Page 3 Empty Re: Бисери од школо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот