Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Подобро се учи од свои или од туѓи грешки? - Page 2 Empty Re: Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Пишување by Ivana on Вто Апр 07, 2009 7:47 pm

учам од други грешки ама во смисла ко ќе ми дојт на моја кожа знам како да реагирам, пошо ко ќе гледам и слушам за туѓа ргешка аку викам дека сваќам и слично...пак појќе ќе разберам ко ќе ми се десит.... значит и едното и другото...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 27
Број на мислења : 231

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Подобро се учи од свои или од туѓи грешки? - Page 2 Empty Re: Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Пишување by Ane on Нед Апр 12, 2009 7:59 pm

i od nasi i od tugi ama pojke mislam od nasi poso podrugo gi gledame greskite na drugite a podrugo nasite drugo e koke osetis na svoja koza
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 179

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Подобро се учи од свои или од туѓи грешки? - Page 2 Empty Re: Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Пишување by RoTkViCa on Нед Апр 12, 2009 9:22 pm

*Rhythm Divine* напиша:Сакам да се научам да учам од туѓи грешки..
невозможно е
Неможиш да учиш од туѓи грешки колку и да сакаш.. ќе си помислиш можеби ам ако него ова му се случи нема и мене..
затоа секогаш се учи од сопствените, но и од сопствените некогаш нема да можиш да научиш.. секогаш ќе постои некоја грешка која ќе ја повториш.
Така да, јас сум за тоа дека само треба да се живее животов и грешките нека се прават колку и да се.. посекако нема некоја посебна дефиниција ај сеа напрајв грешка, нема пак да ми текни.. несвесно ќе ја напрајш..
секоја грешка претставува пад, а секој пад почеток на нов успех или уште поголема грешка

потполно се согласувам......јас една грешка ја направив 2 пати, значи од сопствена грешка не научив,не пак од туѓа.Се надевам трет пат нема да има....па ќе видам колку сум научила....
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Подобро се учи од свои или од туѓи грешки? - Page 2 Empty Re: Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Пишување by *UnIqUe* on Пон Мај 04, 2009 8:02 pm

Најубо е да се учит од туѓи грешки така ке знајш шо да прајш а шо не во животов односно нема да губиш време во искусвење на веке искусени работи ама од дуги луѓе. Ама некогаш е убо и на своја кожа да осетиш какви се работите, зошто така се веке појасни сите работи
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 26
Број на мислења : 244

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Подобро се учи од свои или од туѓи грешки? - Page 2 Empty Re: Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Пишување by METALBOY on Пон Мај 04, 2009 8:14 pm

па нормално на тугите - да не осетиш болка на своја кожа, а да ако си анимал тогаш поубо на свој гршки, како шо рекол некој, човек се учи со збор, а мечка со стап! Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Подобро се учи од свои или од туѓи грешки? - Page 2 Empty Re: Подобро се учи од свои или од туѓи грешки?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот