Што е постаро јајцето или кокошката???

Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by sokol on Вто Јан 13, 2009 4:51 pm

образложи го одговорот
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by kojgode on Вто Јан 13, 2009 5:27 pm

Кругот нема почеток.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by корун on Вто Јан 13, 2009 5:28 pm

Светот е малечок а во него сме сите

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

Преглед на профилот на членот http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Болиглава on Вто Јан 13, 2009 7:24 pm

И бате Лазе, бате Ѓоле, бате Мите.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 27
Број на мислења : 1166

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Fantom on Сре Јан 14, 2009 12:51 pm

Чекаат ред за вода ред за воздух сите...
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 28
Број на мислења : 155

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by nance on Чет Јан 15, 2009 12:35 am

Мајка му од Каро е најстара од сите немат тука кокошки или јајца.
nance
nance
Херој на форумов

Age : 28
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by kojgode on Чет Јан 15, 2009 2:52 am

nance напиша:Мајка му од Каро е најстара од сите немат тука кокошки или јајца.
Нанче не ги смеј олку децава нема да идет на форумов веќе. Sad

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Master on Чет Јан 15, 2009 11:14 pm

Јајцето гледано од научна страна....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Mary Jane on Чет Јан 15, 2009 11:35 pm

Јас мислам дека Т&Т треба да даде едно солидно образложение, со оглед на нивото на интелигенција кое го поседува...ноу офенс плис...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Master on Чет Јан 15, 2009 11:38 pm

Ам ак ја банирет шо ќе прајме без нејзе???
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 28
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Mary Jane on Чет Јан 15, 2009 11:42 pm

За то ќе одлучет којгоде и Болиглава...На нас е само да почекаме...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by комшивка on Нед Јан 18, 2009 7:45 pm

Jajceto.
zivotot na zemjata evoluiral, sto znaci deka zivotnite postapno se
razvivale i se prisposobuvale na okolinata. Nasite dalecni predci
nekogas imale povlaknesti tela, positkan grb, cudna celust. I ona sto
denes go narekuvame kokoska, nekogas izgledalo sosema poinaku. znaci,
nekakva ptica snesla cudno, malku poinakvo, uslovno nareceno jajce, od
koe se izleglo nesto slicnona denesnoto pike, sto potoa evoluiralo vo
denesnata kokoska. Kokoskata moze da preleta nekolku metri vo vozduh,
no ne leta kako drugite ptici zatoa sto so vreme stanala redovna hrana
za covekot i se razvila vo predebela ptica sto poradi svojata tezina
poleka, poleka veke ne bila vo sostojba da leta.


се извинувам на фонтот ама ова го откопав некогаш (незнам од каде) а и ме мрзеше да го препишувам..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 846

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by psycho on Нед Јан 18, 2009 8:50 pm

Одненадеш дошол магионичарот МАГИ, и ја направил кокошката златна! Тогаш таа Снесла златно јајце. Одтогаш Во Македонија постои Прехрамбената Компанија Златно Јајце.
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 98
Број на мислења : 59

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by psycho on Нед Јан 18, 2009 8:51 pm

А во врска со темава, постар е петелот Wink
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 98
Број на мислења : 59

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by T&T on Нед Јан 18, 2009 11:14 pm

Mary Jane напиша:Јас мислам дека Т&Т треба да даде едно солидно образложение, со оглед на нивото на интелигенција кое го поседува...ноу офенс плис...


Хехе. Е сега за инает нема ништо солидно да напишам. Едноставно кажано, според мене јајцето, зш ако е кокошката, од кај се родила таа ако не од јајце?

Мастер, ако ме банирет ќе скокнам прво од четвртиов мој спрат, ама само да се здобиам со скршеници, па после ќе скокнам од Кукуле, ама и таму нема да умрам, и на крај ќе се обесам на некоја бандера со натпис "adapterforum.tk te sakaaam".
Све за љубав.......

mary jane, воопшто не се почувствував навредено... Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by kojgode on Нед Јан 18, 2009 11:34 pm

T&T напиша:
Mary Jane напиша:Јас мислам дека Т&Т треба да даде едно солидно образложение, со оглед на нивото на интелигенција кое го поседува...ноу офенс плис...


Хехе. Е сега за инает нема ништо солидно да напишам. Едноставно кажано, според мене јајцето, зш ако е кокошката, од кај се родила таа ако не од јајце?

Мастер, ако ме банирет ќе скокнам прво од четвртиов мој спрат, ама само да се здобиам со скршеници, па после ќе скокнам од Кукуле, ама и таму нема да умрам, и на крај ќе се обесам на некоја бандера со натпис "adapterforum.tk te sakaaam".
Све за љубав.......

mary jane, воопшто не се почувствував навредено... Wink
Со ова се спаси од банирање. flower

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by T&T on Пон Јан 19, 2009 12:39 am

Со кој дел?
Зш едниот дел е иронично напишан
Можда и заслужвам бан
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by T&T on Пон Јан 19, 2009 12:41 am

btw морам да напишам дека не се сметам себеси за екстремно интелигентна личност, само за паметна и малце нарцисоидна Wink
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Болиглава on Пон Јан 19, 2009 2:48 am

T&T напиша:btw морам да напишам дека не се сметам себеси за екстремно интелигентна личност, само за паметна и малце нарцисоидна Wink
Rolling Eyes
Ова многу ме интересираше. Воедно и во контекст на темава е.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 27
Број на мислења : 1166

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by T&T on Пон Јан 19, 2009 2:58 am

Само давав одговор на Mary Jane.
А и твојов став за темава ме фацинират
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 29
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Болиглава on Пон Јан 19, 2009 2:59 am

T&T напиша:Само давав одговор на Mary Jane.
А и твојов став за темава ме фацинират
Неможам да го постигнам твоето интелектуално ниво на размислување и реплицирање и затоа се воздржувам да не пишам он-топик мислење на темава.

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 27
Број на мислења : 1166

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by METALBOY on Чет Мар 19, 2009 12:29 pm

јајцето е постаро зш како се родила кокошката? можда јајцето не го снесла кокошка
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 26
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Преглед на профилот на членот

Вратете се на почетокот Go down

Што е постаро јајцето или кокошката??? Empty Re: Што е постаро јајцето или кокошката???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот