турнир на гарена 1вс1??

Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty турнир на гарена 1вс1??

Пишување by sokol on Пон Јан 12, 2009 8:08 pm

ако има заинтересирани играчи мозе да се направи еден форумски турнир во дота 1 против 1 минимум 8 пријавени играчи!!!!
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty Re: турнир на гарена 1вс1??

Пишување by sokol on Пон Јан 12, 2009 8:09 pm

јас прв се пријавувам
nick:Sl!deR
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty Re: турнир на гарена 1вс1??

Пишување by корун on Сре Јан 14, 2009 8:30 pm

Како заврши турнирот?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 27
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty Re: турнир на гарена 1вс1??

Пишување by kojgode on Сре Јан 14, 2009 8:34 pm

Изгледа играчите на овој имаат премногу страв да му се спротистават на сокол.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty Re: турнир на гарена 1вс1??

Пишување by psycho on Чет Јан 15, 2009 1:05 am

И Слајдер е победник. Фала. Бај Д' Веј лук ет мај ејџ! =) Абе Насловов На тредов е Гарена турнир... Ќе биде форумџиски, гаренски, или форумџиско-гаренски на интернет? affraid
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 98
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty Re: турнир на гарена 1вс1??

Пишување by kojgode on Чет Јан 15, 2009 2:46 am

psycho напиша:И Слајдер е победник. Фала. Бај Д' Веј лук ет мај ејџ! =) Абе Насловов На тредов е Гарена турнир... Ќе биде форумџиски, гаренски, или форумџиско-гаренски на интернет? affraid
Каков сакате само љуге да се соберет. И плус ова е еден на еден демек турнир ама ак имаш тим напиши овде да ве решиме. Или мо=ете да играте двајца против сокол не му е проблем.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 28
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

турнир на гарена 1вс1?? Empty Re: турнир на гарена 1вс1??

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот